Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich.
To moje trzecie odwiedziny na tym forum, wiem,że powinnam zacząć od powitania, ale trafiłam tu trochę przypadkowo, przez moje kłopoty z nowo kupioną maszyną do szycia łucznik Natalia 2007. Mam na imię Alicja, i należę do tzw młodych inaczej. W szyciu jestem samoukiem, ale w latach 70 właściwie szyłam prawie wszystko co nosiłam. Później to trochę zarzuciłam, bo wiadomo - dom, mąż, dziecko, praca. Wykonywałam tylko drobne przeróbki. Obecnie dziecko już duże, męża się pozbyłam, praca też nieco spokojniejsza, więc mogę trochę wiecej czsu poświęcić powrotowi do szycia. Zaczynam od dość poważnych przeróbek. Należę do puszystych, ale przez ostatni rok zrzuciłam 10kg, nie jestem w stanie odnowić garderoby od razu i w całości, więc zaczynam zmniejszać, tym bardziej, że nie osiągnęłam jeszcze wagi docelowej. Żałuję tylko, że kiedyś, przy okazji porządków, wyrzuciłam wszystkie moje stare wykroje "Noue Mode" roczniki lat 70-ch i 80-ch. Jestem wyrobnikiem, nie artystą, więc nie potrafię dopasowywać i przerabiać wykrojów. A pamiętam, że z tamtych wykrojów jak mi się coś spodobało i rozmiar pasował- można było szyć w ciemno, i zawsze wychodziło. Może ktoś potrafi mi polecić jakie teraz na rynku są dobre wydawnictwa z dobrymi wykrojami?
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów serdecznie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam serdecznie. Uważam że teraz najlepsza jest jednak burda , w każdym numerze jest parę modeli dla puszystych a dwa razy do roku wydają burdę plus rozmiary od 44 wzwyż . Ale jak pozbędziesz się jeszcze trochę kilogramów to wystarczy zwykła burda , szukaj w kioskach w ostatni piątek miesiąca lub stare numery można kupić na allegro. Powodzenia.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
witaj, Almo :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Alicjo i już z nami zostań. :)
________________________________________________________
Szyję sobie hobbystycznie. :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
witaj na forum, i czuj sie jak u siebie
________________________________________________________
porozmawiajmy o szyciu.


Avatar użytkownika
Administrator
Witam serdecznie. Uważam że teraz najlepsza jest jednak burda , w każdym numerze jest parę modeli dla puszystych a dwa razy do roku wydają burdę plus rozmiary od 44 wzwyż . Ale jak pozbędziesz się jeszcze trochę kilogramów to wystarczy zwykła burda , szukaj w kioskach w ostatni piątek miesiąca lub stare numery można kupić na allegro. Powodzenia.
ITA ma racje, w każdej Burdzie jest zawsze kilka modeli PLUS. Np. w ostatnim numerze Burdy te ciuszki bardzo mi się podobają :)

Witaj na forum :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie. Uważam że teraz najlepsza jest jednak burda , w każdym numerze jest parę modeli dla puszystych a dwa razy do roku wydają burdę plus rozmiary od 44 wzwyż . Ale jak pozbędziesz się jeszcze trochę kilogramów to wystarczy zwykła burda , szukaj w kioskach w ostatni piątek miesiąca lub stare numery można kupić na allegro. Powodzenia.
ITA ma racje, w każdej Burdzie jest zawsze kilka modeli PLUS. Np. w ostatnim numerze Burdy te ciuszki bardzo mi się podobają :)

Witaj na forum :)
Kupiłam ostatnią Burdę, rzeczywiście, są tam bardzo ładne sukienki, szczególnie jedna mi się podoba, taka granatowa z marszczeniem pod biustem, ze strony bodajże 25, lub 27. Nie wiem dokładnie, bo Burda została w domu, a ja jestem w pracy. W domu nie dysponuję komputerem (córka ma laptopa, ale nie lubię posługiwać się tą dotykową myszą a ja w pracy i tak spędzam dużo czasu). Największy rozmiar tej sukienki to 46. Ja jestem na pograniczu między 46-48, więc myślę, że jak troszkę powiększę, będzie w sam raz. Jak wyjdzie mi z tego coś, czym będę się mogła pochwalić - wkleję zdjęcie. Ale narazie czekam na moją maszynę, bo sukienka musi być uszyta z delikatnej tkaniny, a mój stary łucznik z cieńkim materiałem już nie bardzo sobie radzi.
Pozdrawiam wszystkich.
Avatar użytkownika
Niespodzianka
Witaj Alicjo
Cieszę się,że tu zawitałaś. Skoro "posprzątałaś" w życiu to do roboty-tak tak Pokazujesz nam to co przerobiłaś/uszyłaś a może ugotowałaś-czemu nie
Zakładaj swój wątek i do dzieła-jesteśmy "głodni"/a na pewno ja/ Twoich dzieł
POZDRAWIAM:)
________________________________________________________
  
Artur


Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cześć Almo ,ja tylko dodam że jest też burda tylko i wyłącznie z większymi rozmiarami ,nie wychodzi co miesiąc chyba ,bo do końca nie jestem pewna .Ale jest .
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj! Życzę miłego korzystania z forum :D

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.