Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam pytanie dotyczace igiel i nici.
W zwiazku z tym,ze nie posiadam instrukcji obsulugi do moje maszyny(kyzer 701)
nie wiem jakimi zasadami sie poslugiwac przy doborze igly i nici do materialu.
Np.teraz chcialam przeszyc zwykla bawelne,ale kilka warstw i niestety nie dalo rady:wnerw:
Nitka sie rwie,zmienilam na grubsza,ale to nie pomoglo.Domyslam sie,ze igle tez wypadaloby
zminic,ale na chwile obecna nie posiadam.
Jeszcze jedno pytanko.Czy na tego typu maszynie przy odpowiednim doborze
igly oraz nici jest wykonalne szyc skaj?

Prosze o rozjasnienie tematu:)
Avatar użytkownika
Administrator
Praktycznie wszystkie rodzaje tkanin (łącznie z jeansem) szyję nićmi grubości 120 - typowe. A igła? 70, 80 najczęsciej.
Jeśli rwą Ci się nici to może za mocno naprężone??


--- Ostatnio edytowane 2012-03-06 14:00:06 przez Susanna ---
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja miałam ostatnio podobny problem, sprawdzałam wszytko, naprężenie nitki, czy się nie wkręciła nigdzie itp. ale nitka dalej mi się rwała, pomogło dopiero założenie igły 110.

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czasami nitka może się rwać jeśli igła jest tępa,tak jest napisane w mojej instrukcji obsługi maszyny,albo za cienka nitka,albo zbyt mocne naprężenie.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
nie wiem jakimi zasadami sie poslugiwac przy doborze igly i nici do materialu.
Zasady są takie same dla większości maszyn ;-)

Zajrzyj np. do działu "Instrukcje" w naszym forum. Chyba każda instrukcja zawiera tabelkę doboru nici i igieł.

Podobnie, jak Susanna - szyję wszystko w zasadzie tymi samymi nićmi ;-) Igłami też raczej średnimi. Wyjątek robię dla jeansu /zwłaszcza, gdy szyję stębnówki grubą nicią dekoracyjną/ i dzianin /wtedy bezwarunkowo zmieniam igłę na specjalną do streczu/.

Czy na tego typu maszynie przy odpowiednim doborze igly oraz nici jest wykonalne szyc skaj?


To zależy od maszyny. Musisz być przygotowana na to, że maszyna nie będzie transportowała skaju /to najczęstszy problem/. Polecane są wtedy stopka teflonowa, stopka z rolką albo spray do trudnych materiałów.

Ania




________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, bo pewnie się nie rozwinie a jest nieco zbliżony problemem z tym tematem
Wiec mam pytanie, Czy można używać różnej grubości nici podczas szycia?, tzn np nitka dolna to zwykła 120 a nić górna to nić ozdobna do haftowania grubość 30
W instrukcji do mojej maszyny jest wyraźnie napisane, że należy szyć takimi samymi nićmi, ale jeżeli zależy mi na ściegu ozdobnym po jednej stronie i używam do tego drogich nici. Czy ktoś próbował szyć takim sposobem i nie miał problemów później z maszyną? Dziękuje z góry.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli chcesz szyc to najlepiej jest jesli faktycznie nici na szpulce i bebenku sa mniej wiecej takiej samej grubosci.
W hafcie maszynowym jest wrecz odwrotnie: tzn. na bebenek nawija sie b. cienka nic tzw. bobbin fill nie znam polskiej nazwy, moze ktras z dziewczyn podpowie? A szyjesz gore -nicia do haftu. Tak jest w moich obydwu hafciarkach.
Lub:
Mozna jeszcze inaczej, i chyba o to Ci chodzi:
nawinac na bebenek nic ozdobna, a gorna normalna.
Ale uwaga, musisz dopasowac i grubosc nici -zeby nie przeswitywala, ani nie przeciagala na druga strone, i wlasnie igle. Tu nie ma jakichs sztywnych regul. Jest to troche metoda prob i bledow. I jeszcze jedno, rozne nici zazwyczaj wymagaja lekkiego dopasowania naprezenia!
Zawsze, podkreslam zawsze musisz wyprobowac na kawalku materialu -a dopiero potem szyc to, co faktycznie bedziesz chciala.
Nie znam przypadku, zeby inne rodzaje nici na szpuli/bebenku "zniszczyly" maszyne, bardziej prawdopodobne jest rwanie sie nici (tej, ktora okaze sie slabsza, i moze to byc -nic teoretycznie grubsza!); lub w ekstremalnym przypadku polamanie igly -nie poradzi sobie z gruba nicia.

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, bo pewnie się nie rozwinie a jest nieco zbliżony problemem z tym tematem
Wiec mam pytanie, Czy można używać różnej grubości nici podczas szycia?, tzn np nitka dolna to zwykła 120 a nić górna to nić ozdobna do haftowania grubość 30
W instrukcji do mojej maszyny jest wyraźnie napisane, że należy szyć takimi samymi nićmi, ale jeżeli zależy mi na ściegu ozdobnym po jednej stronie i używam do tego drogich nici. Czy ktoś próbował szyć takim sposobem i nie miał problemów później z maszyną? Dziękuje z góry.

________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Różne grubości nici na górze i w bębenku to nie problem, jak pisze Ania. Może czasem trzeba popracować nad naprężeniami.

Ozdobne stębnówki w jeansach zawsze szyję mając założoną na górze grubą nitkę, a na dole - zwykłą.

Poza tym - przecież do bębenków zakłada się np. cienką gumkę. Przyroda zna więc takie układy ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuje, wolę się upewnić, bo już zaczęłam się przysłuchiwać maszynie czy nie protestuje. Raczej szyję w taki sposób powoli i nie duże ilości jednorazowo.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To jest ścieg gałązkowy -nie sądzę żeby maszyna miała jakiekolwiek problemy, nawet przy użyciu odrobinę grubszej nici.


Dziękuje, wolę się upewnić, bo już zaczęłam się przysłuchiwać maszynie czy nie protestuje. Raczej szyję w taki sposób powoli i nie duże ilości jednorazowo.

________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.