Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,
jestem nową użytkowniczką forum, także początkującą w szyciu. Dzisiaj kupiłam maszynę Silvercrest i chciałam ją wypróbować. Postępowałam wg instrukcji, ale chyba coś mi nie wyszło, ponieważ po założeniu nici igła w ogóle nie "chodzi", a maszyna tak jakby burczy. Nie jestem pewna czy dobrze założyłam szpulkę z nicią w bębenku, górna nić niby wygląda OK... i nie mam pojęcia jak wyprowadzić dolną nić, niby coś tam zrobiłam, ale efekt taki jak napisałam. Te obrazki jakoś nic mi nie mówią. Mam nadzieję, że pomożecie mi, bo nie chcę już na samym początku się zrażać do szycia i maszyny.

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dolna nić masz w bebenku, kawalek nici wyciagasz ze szpulki i zachaczasz na ten pancerzyk ,kurcze nie wiem, jak to dalej wytlumaczyc. Potem zakladasz nic gorna i jak przelozysz przez igle to krecic kolem i nitka gorna wyciaga z dolu nitkę dolną.
A ogladalas filmik z Niemkami w roli glownej?

--- Ostatnio edytowane 2012-03-09 22:02:01 przez monikowo ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hm, już mam, i potem obie nici przełożyłam do tyłu.
Czy tak mogę zacząć szyć? Chciałam spróbować na kawałku materiału i nie wyglądało to najlepiej to czym po pięciu sekundach igła ustała i znowu słychać było burczenie. Nić górna się jakby wcięła i musiałam wyjmować ( tam zza bębenka). Czy robię coś źle?
Filmik z Niemkami zaraz obejrzę :) już kieruję się na stronę Lidla
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tu inny filmik
http://kobieta.spryciarze.pl/zobacz/jak-uzywac-maszyny-do-szycia
Moze masz nitke za mocno naprezona.

A tu od Twojej maszynki
http://www.sewingguide.de/en/instructions.html

--- Ostatnio edytowane 2012-03-09 22:21:27 przez monikowo ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dumbi jak ci poszło? U mnie działo się dokładnie to samo ale siedziałam tak długo i dłubałam aż do tego doszłam.
Kurczę, czy każda maszyna musi być inna???:bezradny::bezradny::bezradny:
Nie mogą zrobić wszystkich jednakowych?:dobani:
O ile życie byłoby łatwiejsze!!!:tak:
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zrobiłam wszystko jak na filmikach i nic. Tym razem igła w ogóle "nie ruszyła"... tylko buczenie z zapachem palonego silnika. Czy to moja wina czy moja maszyna jest wadliwa?
Avatar użytkownika
Świeżynek
teqilla83, zgadzam się z Tobą! Szczególnie taki laik jak ja przy obcowaniu z maszyną pierwszy raz i nie "działaniu" poprawnie, pomimo zrobiło się wszystko co jest napisane w instrukcji, czuje się jak w labiryncie :bezradny:
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Spróbuj zupełnie bez nici, "szyjąc" kartkę papieru.

Jeśli dalej będzie nie tak - zdecydowanie niesprawna maszyna.

Ania

________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zrobiłam wszystko jak na filmikach i nic. Tym razem igła w ogóle "nie ruszyła"... tylko buczenie z zapachem palonego silnika. Czy to moja wina czy moja maszyna jest wadliwa?
MOja po przywiezieniu do domu ,,pachniala" w ten sposob chyba z kilka dni. POtem juz bylo ok.
moze masz kogos starszego w rodzinie, kto kiedykolwiek mial do czynienia z maszyna do szycia, popros o pomoc.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Hm, już mam, i potem obie nici przełożyłam do tyłu.
Czy tak mogę zacząć szyć? Chciałam spróbować na kawałku materiału i nie wyglądało to najlepiej to czym po pięciu sekundach igła ustała i znowu słychać było burczenie. Nić górna się jakby wcięła i musiałam wyjmować ( tam zza bębenka). Czy robię coś źle?
Filmik z Niemkami zaraz obejrzę :) już kieruję się na stronę Lidla
...hmm może się mylę ale to mi tak wygląda jakby naprężacz nici górnej nie był ustawiony i nitka była za luźna ale mogę się mylić...
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.