Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Administrator
Czytam sobie książkę guru krawieckiego (jak dla mnie), Pani Zofii Hanus. I mam dwa pytania.

W książce czytam, żeby szyć zaszewki stopniując je (wiadoma sprawa), odciąć nitki ale nie robić na końcach supełków. Dlaczego?? Zawsze robię supełki...

I drugie pytanie odnośnie gumy w pasie. Chodzi i to, że szyję teraz spódniczkę na zamówienie, która w pasie będzie będzie miała wciągniętą gumkę (jak na zdjęciu). Pani Hanus pisze, że gumka powinna być o 2 cm krótsza niż obwód pasa. Prawda to? Tak powinno być?

Z góry dziękuję za pomoc :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Z tą gumką to na pewno prawda , ponieważ jak wiemy gumka się rozciąga i jeśli nie będzie krótsza niż obwód w pasie to po prostu spódniczka będzie się zsuwała ;)
Avatar użytkownika
Administrator
Tak, tylko ja nie chcę żeby ją coś uwierało i gniotło w pasie ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Szyjac zaszewki nie robię supelkow tylko zostawiam kórtki łańcuszek, czyli szyję jeszcze kawałek bez materiału. jeśli chodzi o gumę to na pewno musi być krótsza a o ile to zależy od gumy(jedne są bardziej sprezyste inne nie) no i oczywiście od właściciela spódnicy, może lubi jak mu sie guma wciska w takie.

--- Ostatnio edytowane 2012-03-22 14:03:05 przez vanessa ---
Avatar użytkownika
Administrator
Hmm to mniej estetycznie to wygląda niż zakończenie supełkiem i z odciętymi nitkami. Dlaczego tak??

A spódnica na zamówienie, szycie bez przymiarki.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Hmm to mniej estetycznie to wygląda niż zakończenie supełkiem i z odciętymi nitkami. Dlaczego tak??

A spódnica na zamówienie, szycie bez przymiarki.
jesli na koncu zaszewki nie ma supelkow i innych wypuklosci to po rozprasowaniu koniuszek zaszewki jest gładki i płaski i nie rzuca sie w oczy.

--- Ostatnio edytowane 2012-03-22 15:04:46 przez Susanna ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sus, gumka powinna być węższa niż obwód pasa klientki. Jedno - to jak pisała moja przedmówczyni - może zsuwać się z talii, drugie - w tunelu często gumka lekko się rozciągnie. 2 cm krótsza gumka to nie taki wielki odcinek. Wiele też zależy od elastyczności gumy - w takich przypadkach po prostu sprawdzam to na czuja :)
Avatar użytkownika
Administrator
To o ile mniej więcej zmniejszyć długość gumki w stosunku do pasa? 3-4 cm?
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Rozwiń miarkę krawiecką na stole, weź gumkę, złóż w obwód i rozciągnij na szerokość połowy obwodu pasa. Poczujesz w rękach, co i jak ;-)

Kiedy pani Hanus pisała swoją książkę, nie było takiej rozmaitości gumki na rynku. ;-)

Na zaszewce robię supełek, ale w powietrzu, za materiałem ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To o ile mniej więcej zmniejszyć długość gumki w stosunku do pasa? 3-4 cm?
W szytej przeze mnie - mam gumkę 3cm - zmniejszyłem obwód o 6cm.
Dobrałem doświadczalnie, tak by pewnie trzymała w talii i nie wpijała się.
...
No tak - co z tego, że 6cm, jak nie wiadomo, jaki to procent obwodu.
Wychodzi jakieś 10%.




--- Ostatnio edytowane 2012-03-22 23:27:00 przez Dark ---

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.