Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Świeżynek
Oczywiście, że będę używała więcej żelazka.

Co do podszewki właśnie będę ją wszywać. Oczywiście sposobem "folia" albo tu widziałam ten sposób lub na poprzednim forum. Wydaje mi się, że nie będę miała większych trudności z jej wszyciem:)

A co do dobrych rad, zawsze jestem chętna by takowe otrzymać:)
Avatar użytkownika
Administrator
Jest dobrze jak na początek. Naprawdę jest dobrze. Zdecydowanie więcej żelazka i będzie coraz lepiej :)
Cieszę się, że zaczęłaś szyć i pokazywać swoje prace :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrz Krawiectwa
Żakieciki bardzo fajne - uwaga Artura o większym używaniu żelazka bardzo trafna - faktura żakiecików będzie bardziej świeża, ale jest bardzo dobrze, gratuluję, szyj tak dalej......
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oczywiście, że będę używała więcej żelazka.

Co do podszewki właśnie będę ją wszywać. Oczywiście sposobem "folia" albo tu widziałam ten sposób lub na poprzednim forum. Wydaje mi się, że nie będę miała większych trudności z jej wszyciem:)

A co do dobrych rad, zawsze jestem chętna by takowe otrzymać:)
Skoro sama szyłaś żakiet, to masz wykroje. Nie prościej byłoby ich użyć?

Sposób z folią jest super w wypadku, gdy dostajesz gotowy wyrób (bez wykrojów) do podszycia podszewką, a nie jak sama szyjesz od początku do końca. Tak mi się wydaje.
A do prasowania - poruszona ta sprawa była już kiedyś, konkluzja, którą wzięłam sobie do serca: co przeszycie to prasowanie - o wiele lepiej/łatwiej się szyje, a i dzieło wygląda o niebo lepiej i łatwiej potem je doprasować (paradoks?)
pokaż nam żakiety z podszewką! prosimy:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Oczywiście, że jak szyje to przeprasowuje szwy. Ale chyba się przeliczyłam z materiałem bo jest ze streczem (stretch) ? Myślę, że powinnam wybrać nierozciągliwy materiał jak na początek.


Co do tej podszewki. To faktycznie mam wykroje bo z "Burdy" jest ta marynarka.


Dzięki za rady:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak będziesz kroić podszewkę to pamiętaj żeby skroić o 2 cm krócej niż żakiet .
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeżeli prasowałaś po każdym przeszyciu,to może maszynę trzeba jeszcze podregulować, aby mniej ściągała szew i przy szyciu lekko naciągać obie szyte warstwy. Super, że szyjesz.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Lusilko, to forum to kopalnia wiedzy,gdyby istniało wtedy gdy ja zaczynałam swą przygodę z krawiectwem to napewno nie zepsuła bym tyle rzeczy ile udało mi się zepsuć.Ja najpierw szyłam całą rzecz, a dopiero potem prasowałam,Ale w końcu załapałam , że prasowanie jest równie ważne jak szycie. A o co chodzi z tym krojeniem na ;folię; bo takiego sposobu nie znam , gdzie mogę znależć taki opis.


Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Avatar użytkownika
Niespodzianka
No właśnie, może się komuś przyda Polecam
________________________________________________________
  
Artur


2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.