Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
blogowicze i nie tyko, chciałabym stworzyć własnego bloga w którym pragnę podzielić się nie tylko własnymi pracami, ale również dorobkiem intelektualnym innych dotyczącym mody, stylizacji sylwetki, czy choćby wybranymi treściami ciekawej książki i mam takie pytanie jak mogę posłużyć się ciekawa treścią nie mojego autorstwa ale z dodatkiem moich przemyśleń na blogu nie łamiąc praw autorskich, bądź nie zyskując tytułu pirata internetowego, możne wystarczy zwykły cudzysłów i odnośnik? jak jest teraz a jak będzie gdy wejdą ACTA
ratunku:mysli: jak sobie radzicie w takich sytuacjach a może macie fajne a konkretne strony internetowe opisujące to zagadnienie

Jeżeli źle umieściłam swoje pytanie to proszę o korektę tego wpisu
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
srakta- acta- wejdzie to będziemy się martwić, myślę że wtedy skończy się internetowe szaleństwo a kto przy tym knuje ten się wzbogaci, ale to odrębny temat...
byle byś nie podpisywała się jest Twoje, co Twoim nie jest, jeśli chcesz coś z innego bloga to pytaj, taka zwyczajna ludzka uczciwość wystarczy...
myślę, że czasami wystarczy też odnośnik skąd to wytrzasnęłaś ;)


--- Ostatnio edytowane 2012-03-27 12:23:17 przez MoniKa ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Ciężka sprawa. Na swoim blogu staram się nie zamieszczać takich treści ale jeśli już coś zamieszczam to informuję skąd pochodzi link/zdjęcie, czyje to słowa itd.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
myślę, że to jest uczciwe i jak na chwilę obecną wystarczy...
jeśli wejdą te porąbane acta, ludzie będą się czepiać nawet czcionki na blogach, tak że blogujmy póki się da:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ogolna zasada cytowania jest taka: nie mozna wykorzystac ponad 10%zawartosci; i trzeba podawac zrodlo. Stad: jestli powiedzmy wykorzystasz czyjes zdjecie, to rownoczesnie z nim, umieszczasz -tak zeby to bylo oczywiste -czyli widoczne- odnosniki do strony zrodlowej, i powiedzmy (to juz opcjonalnie) nazwe czy opis strony/bloga skad pochodzi.
Przegladnij inne blogi, zwlaszcza zagraniczne (te o szyciu); i zobacz jak inni sobie z tym radza -to w ramach wskazowek. Genrealnie jednak zgadzam sie z przedmowczyniami, jak dlugo nie bedziesz podawac cudzych tresci jako wlasne, i nie bedziesz zarabiac na blogu (bo to o pieniadze/reklamy toczy sie zazwyczaj batalia) to raczej nie powinnas miec problemow.
blogowicze i nie tyko, chciałabym stworzyć własnego bloga w którym pragnę podzielić się nie tylko własnymi pracami, ale również dorobkiem intelektualnym innych dotyczącym mody, stylizacji sylwetki, czy choćby wybranymi treściami ciekawej książki i mam takie pytanie jak mogę posłużyć się ciekawa treścią nie mojego autorstwa ale z dodatkiem moich przemyśleń na blogu nie łamiąc praw autorskich, bądź nie zyskując tytułu pirata internetowego, możne wystarczy zwykły cudzysłów i odnośnik? jak jest teraz a jak będzie gdy wejdą ACTA
ratunku:mysli: jak sobie radzicie w takich sytuacjach a może macie fajne a konkretne strony internetowe opisujące to zagadnienie

Jeżeli źle umieściłam swoje pytanie to proszę o korektę tego wpisu


________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Treści owszem, ale tak jak poprzedniczka napisałam nie więcej niż 10% w poście z zaznaczeniem, kto i skąd to jest. Inna sprawa w jakim celu bo jeśli piszesz wartości naukowe, poglądowe ale jeśli to będzie przeinaczanie czyiś słów lub obczernianie to się nie da, no nikt by nie chciał. Gorzej ze zdjęciami, prawo i etyka: czasami lepiej zapyać jeśli zdjęcia są autorskie, jesli mają posłużyć w jakimś stopniu komercji itd....
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
dzięki dziewczyny za wszelkie informacje :)
nie chce ściągać czyichś zdjęć a już na pewno nie chciałam kopiować cudzego bloga, bardziej chodziło mi o polecenie np. jakiejś książki np Michała Tombaka "droga do zdrowia", " czy można życ 150 lat" są one kontrowersyjna i warto przeczytać zwłaszcza w czasie gdy co druga kobietka chce się odchudzać przed latem, albo zwrócić uwagę dziewczyn na to że uszycie ładnego i modnego ciuszka to nie wystarczy bo trzeba poznać swoje kształty i tu tez polecić niektórych autorów itp. ale jeszcze to przemyśle :)
A w sprawie acta to pewno MoniKa masz racje, nie ma się co przejmować bo jak ono wejdzie to pewno będzie dużo trudniej coś robic w sieci. A wejdzie na pewno:( mimo wszystkich protestów, jednak gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany tym tematem to jeszcze dziś załączę informacje jakie udało mi się znaleśc w sprawie ACTA
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Smętna konstatacja.
Ale też sądzę, że presja gigantów posiadających patenty jest bardzo mocna.
Masz jakieś nowe wieści?
Pokaż.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ciekawa jestem co się dowiedziałaś.
________________________________________________________
stefcia.pl
www.facebook.com/RobotkiStefci
mlecznepodroze.pl

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.