Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam ostatnio kilka razy spotkałam się ze ściegiem o nazwie ,,kurkowy" czy ktos mógłby mi wyjaśnić jak on wygląda i czy jest on na janome 920?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam ostatnio kilka razy spotkałam się ze ściegiem o nazwie ,,kurkowy" czy ktos mógłby mi wyjaśnić jak on wygląda i czy jest on na janome 920?

________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Z tego co znalazłam na temat ściegu kurkowego ,to inaczej ścieg zadziergiwany,podobnym ściegiem haftuje się richelieu.Nie jestem profesjonalistką,ale to wyczytałam po wygooglowaniu.Zaintrygowała mnie sympatyczna nazwa.:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
ja jedynie się domyślam o który ścieg chodzi:) I nadal nie wiem czy robi się go moją maszyna, ale jestem totalnie zielona tydzień temu kupiłam pierwszą w życiu maszyne i na razie nauczyłam się nawlekac nitki:(
a plany mam wielkie bo znalazłam tyle ciekawych rzeczy w necie, że to wszystko chce mieć i zrobić to sama:)
http://www.flickr.com/photos/patchworkpottery/420220773/in/set-72157624796101845/ totez mam kolejne pytanie, bo juz się domyślam, że te ślimaczki na patchworku robi się specjalna stopką. Pytanie jaka to stopka i ile kopsztuje....
Poza tym na tym patchworkpoterry bajkowe rzeczy.....
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Czytałam ,że są maszyny co nim szyją,moja nie.Zajrzyj do instrukcji.Jak się zgubiła to w necie, też coś znajdziesz.:):)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dobrze nawlec nitkę to też sztuka :)
Mam na myśli całą jej marszrutę, z odpowiednim doborem naprężenia góry i dołu :)

Faktycznie urocze te patchworki.
Stopka przeźroczysta, ułatwia prowadzenie ściegu podczas precyzyjnego budowania wzorów.
Po angielsku zwą ją "clear view quilting foot".

Na szybko znalazłem w zestawie 920-tki stopkę do naszywania aplikacji i ściegów ozdobnych, ale do aplikacji nie jest najwygodniejsza.

Tutaj jest zestaw stopek pasujących do Janomki z chwytaczem wahadłowym i wersja metalowa takiej stopki.
Lub tutaj.

Janome oferuje ciekawy, nowy zestaw do takich zastosowań, jednak mam tylko link anglojęzyczny.
Trzeba by pokazać przedstawicielowi, popytać, albo kupić przez net.
Tym pracowałoby się bardzo wygodnie.

Dajesz radę z angielskim?
http://tulip-patch.blogspot.com/2011/07/newbies-guide-to-free-motion-quilting.html
http://sewmamasew.com/blog2/2010/04/free-motion-quilting-home-machine-features-tips/



--- Ostatnio edytowane 2012-03-29 11:17:03 przez Dark ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dark bardzo dziekuję, za pomoc i wyjaśnienia:)
Szkoda, ze nie znam angielszczyzny, na pewno linki które podesłałaś bardzo by mi się przydały... MOże w domu spróbuje z translatorem
Ale duzo tych stopek...może jak tylko naucze sie szyć bedę sobie systematycznie dokupowac. Podoba mi sie ta do lamówek:)
Z resztą ta do ,,malownia" tez jest super i niedroga...
Pozdrawiam:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak translator nie wydoli, to pytaj :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.