Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam!!!
Kilka dni temu po 3 miesiącach oszczędzania spełniło się moje marzenie i kupiłam coverlocka Janome:D
Oglądając tutoriale w internecie zauważyłam, że jest coś takiego jak zwijacz (zdjęcie poniżej) i że ułatwia on prowadzenie materiału przy obrzucaniu brzegu tkaniny. Cena jest niestety powalająca - ok.200zł + przesylka. Pytanie do osób zorientowanych w temacie: czy istnieje jakiś "domowy", czy tańszy sposób na zastąpienie tego przyżądu?
Wiem, że można narysować sobie linie kredą na wcześniej zaprasowanej tkaninie, ale jest to jednak czasochłonne.
Wpadło mi to pytanie do głowy, dlatego że kiedy wcześniej miałam już zamiar kupić lamownik (cena ok. 50zł z przesylką) na forum znalazłam tani sposób na robienie lamówki z użyciem szpilki. Pomysl już testowałam i jest super.
Pozdrawiam i czekam niecerpliwie na porady:-)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czy jakaś posiadaczka coverlocka może się wypowiedzieć w temacie prowadzenia tkaniny przy obrzucaniu brzegów? :-)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
wiesz... nie mam tej maszyny ale szyłam na podobnych... nie mam pojęcia co to jest ten zwijacz, w janome go nie wiedziałam, do czego to służy dokładnie??
powiedz jaki efekt chcesz osiągnąć mając ten zwijacz??
bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić co on ułatwia...
zwłaszcza biorąc pod uwagę sytuację gdy szyje się pojedynczą sztukę, a zwijacz trzeba przykręcać...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a nie przepraszam, źle zobaczyłam... jest w janome
nie mniej jednak nie wiem co miałby ułatwić...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
aha
w takim razie osobiście uważam że to tylko strata czasu i pieniędzy...
jak masz jako taką wprawę jest zbędny...
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Monika, dzięki za podpowiedź. Dopiero testuje tego coverlocka i zmartwił mnie fakt, że miałabym jeszcze jakieś dodatkowe pieniądze w niego inwestować. W takim razie pozostaje mi trenować
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Silberdora mam pytanko do Ciebie ,jesteś zadowolona z tego coverlocka ?
Tak myslalam o nim zeby sobie kupic ,ale najpierw chce zasiegnác opini.
Napisz jak Ci sie sprawuje i jakich nici do niego używasz.:)Bede wdzięczna
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Witam!
Mam ten zwijacz i jestem z niego zadowolona. Jest prosty w montażu i pozwala równo szyć co ma znaczenie przy podwijaniu. Pozdrawiam
Teresa:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam!
Mam ten zwijacz i jestem z niego zadowolona. Jest prosty w montażu i pozwala równo szyć co ma znaczenie przy podwijaniu. Pozdrawiam
Teresa:)
a z coverlocka jestes zadowolona?

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.