Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kolnierz wykrojony w ten sposob jak na zdjeciu,bedzie ,,stał" na szyi z tylu, ja czasem lekko podkrawam, czyli robie takie polkole. Skoro sciagają się klapki z przodu, to moze kolnierz jest przykrótki.
Ja kolnierz fastryguje osobno do zakietu, dopiero potem klade odszycie i fastryguje calosc.
Z któej strony zaokrąglasz kołnierz i w którą stronę? Mogła byś narysować ? :-)

Zszywasz dobrze, zszywa sie raz: jednoczesnie do zakietu i do odszycia. Chodzi o to, zeby bylo wiadomo jak kolnierz ma lezec, czyli jesli kladziesz go spodnia czescią na zakiecie, to wierzchnia czesc jest przykryta odszyciem.


Ahaaa.... Czyli robię to dobrze! Ale nestępynm razem spróbuję przyfastrygować osobno, i zszyć razem. Może będzie to inaczej wyglądało.

Kiedys nagralam filmik jak wszyc kolnierz do zakietu i zrobic odszycie.
[...]


Wiem, znam go na pamięć :-)

Przyszyc odszycie na zapasie na podlozenie - troche trudno to wytlumaczyc ale sprobuje. Zapas na podlozenie to szew, ktory powstal po zeszyciu odszycia, kolnierza i zakietu. Złap odszycie razem z tym szwem, to trzeba razem przeszyc sciegiem prostym. Dzieki temu odszycie - czyli to, co jest potem na lewej stronie zakietu, nie bedzie sie wywijalo.


Ale mam to zrobić nie szyjąc po "plecach"? Czy przyszyć do tyłu żakietu?


Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Gdyby zszywać wszystko na raz - to powstaje bardzo gruby, nie układający się szew, a tak zszyte części mają tendencję do prostowania, podczas gdy kołnierz powinien miękko układać się na szyi. Zszywa się razem dodatki na szwy, ale nie na szwie łączącym części kołnierza z częściami żakietu.

Co do marszczenia - dodatki na szwy ponacinane? ;-)

Ania


A widzisz! Nie nacinałam dołu! Dzięki!

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.