Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam. Mam mały problem. Chodzi mi o uszycie sukienki dla mojej 2 letniej córeczki. Mamy imprezę w niedziele i chciałam jej uszyć sukienkę taka jak na zdjęciu. Niestety nie mam pojęcia jak się za to zabrać a zależy mi bardzo.. Pozdrawiam i dziękuje bardzo za jaka kol wiek pomoc...:)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Sukienka wydaje się w miarę prosta, tylko pytanie ile Ty wiesz o krojeniu i szyciu ? Bo jeżeli mało to ciężko będzie wytłumaczyć od A do Z jak to zrobić
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
a masz juz formę, czy sama chcesz ja zrobić, można tez skorzysta z prostej sukienki z żurnali i potem ją przerobić
wygląda na to że sukieneczka z przodu jest odciętą w miejscu naszytej wstążeczki, i rozcięta w kierunku dołu ale nie do końca, po rozłożenienu rozcieć wyjdzie ci nadmiar takaniny , który należy zszyć od góry na kilka centymerów i powstanie taki efekt jak na zdjęciu.
na zdjeciu nie widać tyłu widac tylko że z tyłu wszyty jest zameczek kryty, tylko nie widze na jakiej długosci, bo moim zdaniem znaczy to że środek tyłu a przynajmniej górna jego częcsi jest krojona nie na złożeniu tkaniny
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
No i część dolna nie jest skrojona na bazie prostokąta, a czegoś w rodzaju trapezu... Szersza górą niż dołem...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Piękna sukienka, chyba też taką uszyję mojej córce.:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
O szyciu co nie co. z krojeniem już mniej... Usiądę pogłówkuje i może mi się uda.. Ciężko będzie.. Jest śliczna i bardzo mi zależy żeby mi coś wyszło a czasu niestety dużo nie mam..:(..
Dziękuje bardzo za pomoc..:D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
dół jak czeremcha pisze a na górę wygląda bardzo prosto, gładki przód, zamek z tyłu, dekolt i paszki cięte w prostokącik, nie wiem co można więcej napisać w ramach podpowiedzi :bezradny:
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Może rysunek pomoże? ja jak szyję sukieneczki dla siostrzenicy, a nie mam modelki przy boku to posługuję się w miarę dopasowanym ubrankiem lub body


--- Ostatnio edytowane 2012-04-18 17:43:21 przez elize7 ---
________________________________________________________
szycieeli
Załączniki
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję bardzo.. super.. Rysunek pomocny.. Teraz tylko wziąć się do pracy i uszyć..
Dziękuję bardzo bardzo..
Zawsze chciałam się nauczyć szyć niestety nie bardzo mam skąd ani od kogo. I tak mi ciężko opanować takie szycie. Niestety... :(
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
ja służę pomocą:) trudno kogoś nauczyć szycia przez komputer, ale jakby co to z chęcią narysuję i wytłumaczę niektóre zawiłości w szyciu
________________________________________________________
szycieeli

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.