Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
No i właśnie tu jest problem, zaczęłam dopiero szyć, pierwszą moją pracą chciałabym, żeby była właśnie wspomniana już w temacie falbaniasta spódnica, przeszłam wiele forów wzdłuż i wszerz, ale odpowiedzi nie znalazłam nigdzie. Moja spódnica będzie, z lekkiego zwiewnego materiału, każdy pas falbanek wycięty z jednego materiału i tu dla mnie zaczynają się schody, nie posiadam overlock'a, a jakoś trzeba wykończyć ten materiał żeby się nie pruło, prawda? I nie wiem jak to do końca zrobić, bo nie wiem czy jak nie podwinę każdej falbanki trochę pod spód i zszyję to nie zepsuję prawowitego i takiego jakbym chciała uzyskać efektu.

Proszę doradźcie coś.
Z góry dziękuję i pozdrawiam ; )
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
1. Możesz wąziutko podłożyć brzeg - dwukrotnie podwinąć, zaprasować i przeszyć ściegiem prostym.

2. Możesz zrobić jak wyżej, używając stopki do wąskiego podwijania brzegów.

3. Możesz wykończyć brzeg używając stopki do obrąbka /rolled hem/ i szyjąc zygzakiem /mój ulubiony sposób/.

4. Możesz podłożyć brzeg jeden raz i szyć po brzegu gęstym ściegiem zygzakowym /szyć tak, żeby zygzak z jednej strony całkowicie obejmował złożony brzeg materiału. Rąbek materiału nie chwycony zygzakiem obciąć tuż przy samym zygzaku. Tak robiłam przed odkryciem stopki do obrąbka - efekt podobny, jak w ściegu rolowanym wykonanym owerlokiem. Stosunkowo najbardziej pracochłonny, ale bardzo satysfakcjonujący.

Na tym zdjęciu najpierw przeszyto przyszłą linię brzegu falbany ściegiem prostym, następnie brzeg "obzygzakowano"



A tu widać obcinanie nadmiaru materiału /dodatku/



;-) Prawowity efekt to jest taki, jaki ci się podoba. W szyciu dla siebie nie ma pojęcia "tak ma być" ;-)

Ania




--- Ostatnio edytowane 2012-04-18 16:56:32 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuję, za odpowiedź, jestem wdzięczna ; )

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.