Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej,

Szyję (rzeczy damskie, głównie dla siebie) i podglądam forum już od jakiegoś czasu. Aktualnie szyję pierwsze spodnie męskie z Burdy 11/2009 i mam problem z wykrojem... Po zdjęciu wymiarów z chłopaka (wg Burdy rozmiar 46 przy wzroście 184, czyli dla rozmiaru 56), przerysowaniu, wycięciu i uszyciu próbnych spodni (z tańszej, ale podobnej grubości tkaniny niż docelowa), okazuje się, że przy siadaniu się zsuwają, tj. krok spodni zostaje 3 - 5 cm niżej niż "powinien" być. Z tego, co zauważyłam, to ten sam problem chłopak ma ze spodniami "z wieszaka", niezależnie od rozmiaru (testowane były jeansy w rozmiarze W31 - W34 ze średnim stanem; wysokiego, czyli 30 cm z przodu, 40cm z tyłu nie znaleźliśmy).

Wydaje mi się, że przyczyną mogą być szersze uda, ale takiego wymiaru w Burdzie nie ma i nie mam jak go porównać ze zdjętym z chłopaka. Poza tym, jako że nie znam się za bardzo na konstrukcji odzieży męskiej, nie wiem, jak dostosować wykrój do wyższej osoby (z taką modyfikacją dla kobiety nie mam większych problemów).

Wypróbuję jeszcze wykrój z http://www.papavero.pl/wykroje-do-pobrania/618-gotowy-wykroj-spodnie-mskie.html ale jestem ciekawa, czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem i wie w którą stronę iść, aby go rozwiązać.

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki...
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
jezeli taki problem jest z udami to żadna forma nie bedzie dobra.trzeba nanieść na formę poprawki czyli:
1.zmierzyć obwód uda w najszerszym miejscu i do przodu i tyłu fofrmy dodać tzw "luz" (tak jak przy stopniowaniu ) tylko że myślę ze to będzie gdzieś ok 4 cm- już kiedyś robiłam taką formę (szkoda że nie mam aparatu pod ręką ....:-) może póżniej wkleję fotkę jak to wyglądać powinno)
________________________________________________________
szycieeli
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
jako że nie znam się za bardzo na konstrukcji odzieży męskiej, nie wiem, jak dostosować wykrój do wyższej osoby (z taką modyfikacją dla kobiety nie mam większych problemów).
Dokładnie tak samo, jak dla wysokiej kobiety ;-)

A mnie się wydaje, że spodnie po prostu "nie siedzą" w pasie i dlatego się zsuwają. Trzeba by było przedłużyć wykrój w tej okolicy, a może i bardziej dopasować na tylnym szwie.

Ania

--- Ostatnio edytowane 2012-05-05 16:50:17 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ciąg dalszy, ale m.in. dzięki Wam, już jestem bliżej rozwiązania problemu. Po porównaniu wymiarów chłopaka z wymiarami z tabeli znalezionej w "Kroju i modelowaniu odzieży męskiej i chłopięcej" Poryckiego, okazało się, że chłopak ma niżej umieszczoną miednicę - tzn ma dłuższy od przeciętnego tułów i krótsze nogi. Kupował spodnie na wzrost 175 mimo iż ma prawie 10cm więcej. Szerokość nogawek w udach na niższego faceta jest standardowo mniejsza, ciut inny jest krój pupy itd. a jeśli klient w przymierzalni mówi, że ubranie jest za małe, ekspedientka przynosi rozmiar większe... ale w pasie. Ma też węższe niż tabelkowy standard biodra, ale szersze uda. Te trzy odstępstwa + moda na biodrówki = zsuwające się spodnie. Na podstawie instrukcji z Poryckiego w weekend wykonstruuję spodnie (przed czym się trochę stresuję, bo nigdy nie robiłam wykroju od zera!) i zobaczymy jak wyjdą.
Avatar użytkownika
Niespodzianka
Na podstawie instrukcji z Poryckiego w weekend wykonstruuję spodnie (przed czym się trochę stresuję, bo nigdy nie robiłam wykroju od zera!) i zobaczymy jak wyjdą.
3mam kciuki i nie zrażaj się spokój Cię uratuje i najważniejsze uwierz w siebie i swoje zdolności:D
pozdrawiam Artur
________________________________________________________
  
Artur


Zaloguj się aby napisać odpowiedź.