Wersja do druku

Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Kupuję nici o numeracji typu 120, 100, 80 itp. , gdyż rozumię tą numerację. W ofertach występują również nici o numeracjach typu 20/2, 40/2 itp., omijam takie oferty bo oznaczenie nic mi nie mówi, pomimo poszukiwań nie znalazłem objaśnienia tej numeracji, nie wiem jakie są grubości nici w takiej numeracji. Mam prośbę, jeżeli ktoś rozumie tą numeracje o podzielenie się wiedzą.

--- Ostatnio edytowane 2012-05-13 10:04:41 przez bogdan ---

--- Ostatnio edytowane 2012-05-13 10:11:02 przez bogdan ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Spotkałam sie z tym ,ze nici 80 były cieńsze niż 50, ale to wyjątki, zależne od strony świata producenta.

Zasadniczo nim wyższy numer to nić cieńsza.
Dla przykładu -120 uzywam jako nici maszynowych ' ogólnych"
- 80 też 'pójdą' maszyną, np do jeansu,ale to grubsza nitka
(ja takimi szydełkuję i frywolitkuje)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam!
ta numeracja to system TEX. numeracja przemysłowa. To jest masa liniowa włókna, przędzy i nitek przez podanie w texsach stosunku ich masy do długości. Można obliczyć grubość nici takich zwykłych(120, czy tam 80) ale jest to bardzo skomplikowane.

Kupuję nici o numeracji typu 120, 100, 80 itp. , gdyż rozumię tą numerację. W ofertach występują również nici o numeracjach typu 20/2, 40/2 itp., omijam takie oferty bo oznaczenie nic mi nie mówi, pomimo poszukiwań nie znalazłem objaśnienia tej numeracji, nie wiem jakie są grubości nici w takiej numeracji. Mam prośbę, jeżeli ktoś rozumie tą numeracje o podzielenie się wiedzą.

--- Ostatnio edytowane 2012-05-13 10:04:41 przez bogdan ---

--- Ostatnio edytowane 2012-05-13 10:11:02 przez bogdan ---

Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Witam!
ta numeracja to system TEX. numeracja przemysłowa. To jest masa liniowa włókna, przędzy i nitek przez podanie w texsach stosunku ich masy do długości. Można obliczyć grubość nici takich zwykłych(120, czy tam 80) ale jest to bardzo skomplikowane.
Trochę to skompilikowane, a czy istnieje jakaś tabela lub prosta wskazówka, aby bez ważeni i mierzenia nici znaleźć odpowiednik (nawet w przybliżeniu) dla numeracji typu 120, 100, 80 itp.
Avatar użytkownika
Świeżynek
niestety ale nie, trzeba przeliczać i zamieniać chyba jednostki jak dobrze pamiętam. Z tym że ta numeracja oznacza grubość nici, ale tak opisaną.
w tej numeracji jest jeszcze zawarty rodzaj skrętu nitki itp.
Pozdrawiam

Witam!
ta numeracja to system TEX. numeracja przemysłowa. To jest masa liniowa włókna, przędzy i nitek przez podanie w texsach stosunku ich masy do długości. Można obliczyć grubość nici takich zwykłych(120, czy tam 80) ale jest to bardzo skomplikowane.

Trochę to skompilikowane, a czy istnieje jakaś tabela lub prosta wskazówka, aby bez ważeni i mierzenia nici znaleźć odpowiednik (nawet w przybliżeniu) dla numeracji typu 120, 100, 80 itp.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.