Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich forumowiczow. Pomyslalam,ze warto rozpoczac nowy watek w ktorym moglibysmy pochwalic sie nieco niekonwencjolana strona naszej pasji : triki,nowe pomysly,dekoracje ,ozdoby i inne inspiracje ,ktore znamy i ktorymi chcielibysmy sie pochwalic innymi. Wpadlam na ten pomysl,poniewaz widze ,ze wielu z nas tutaj ma swietne pomysly ,a rozrzucone sa one po calym forum, zgromadzmy wiec je w jednym temacie. Zapraszam i rozpoczynam temat:
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jak wykonac taki obrazek?

1. Szukamy tkaniny w ciekawy wzor,oraz ramki na zdjecia lub antyramy .
Szybke z ramki kladziemy na wybrany wzor i obcinamy kilka centymetrow dalej od obrzeza ,tak aby mozna bylo tkanine swobodnie potem rozciagnac.

2. Rozprasowujemy tkanine i okladamy nia usztywniacz (podstawe) ramki mocno naciagamy tkanine ,tak aby zapobiec pogniecieniom i wkladamy ja tylem do obudowy ramki w ktorej jest juz umieszczona szybka.

3. Obcinamy zbedna tkanine ,ktora wystaje z tylu ramki,nie za duzo tak aby jeszcze pozostal ok 1 cm. od obrzeza. Mocujemy ramke.

4. Efekt koncowy, gotowy obrazek mozna powiesic na scianie lub postawic na polce, w zaleznosci od rodzaju obrazka i typu ramki.

Porada: dobrze wybrac takanine jak najlepszej jakosci,wtedy obraz wyglada naprawde bardzo efektownie.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
przymierzanie i wycinanie dopasowanie i naciaganie podcinanie i przymocowanie koncowy efekt
Avatar użytkownika
Świeżynek
Na pomysl sfredzlowania sobie nogawek jeansow wpadlam jeszcze za czasow szkoly, gdy siedzac na lekcji matematyki chcialam cyrklem usunac przyklejona gume do zucia na nogawce spodni.I tak potem postrzepilam cale oryginaly ;P

Jak wykonac takie fredzle?

1. Wybieramy spodnie,spodniczke, lub inny typ jeansowego ubrania. Strzepimy oryginaly, czyli nogawki,rekawki czy obwod kapelusika. Ja wybralam zniszczone koncowki nogawkow moich jeansow.

2. Obcinamy oryginaly w miejscu zgiecia czyli w tym najnizszym miejscu.

3. Obicinamy nozyczkami pionowe ciecia ,az do linii szycia ( wazne zeby nie przeciac szwu! ) zrobmy kilka takich ciec w odstepach ok. 5 cm. to ulatwia strzepienie.

4. Wybieramy ostre narzedzie ,najlepiej nadaje sie projak do butonierek, cyrkiel lub tym podobne ,ja uzylam szpilki,aby lepiej zobrazowac prace. Teraz wyciagamy wszystkie poziome nici ( prawie we wszystkich jeansach sa one biale ) i wybieramy je tak rzad w rzad az do linii szwu . Na zdjeciu widzicie 3 warstwy jeansu w oryginale,strzepimy je wszystkie i usuwamy wszystkie biale nici.

5. Efekt koncowy, pofredzlowane nogawki jeansow,prosze zauwazyc,ze strzepienie jest wykonane az do linii szycia,a wszystkie biale nici sa usuniete.

Porada: do strzepienia nadaje sie tylko jeans lub denim . Inne tkaniny sa mozliwe lecz bardzo ciezkie do wykonania.
Ladny efekt uzyskamy gdy postrzepimy dlugie spodnie typu dzwony ,lub krotkie szorty,raczej z lzejszego jeansu. Dodanie do nogawki aplikacji kwiatowej sprawi ,ze spodnie nabiora hippisowskiego stylu . Naszycie czerwono-zoltych zygzakow o roznych dlugosciach i w roznych miejsciach sprawia ,ze ubranie nabierze stylu indianskiego.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
wybor spodni,tu ze zniszczonymi nogawkami obcinanie oryginalow w miejscu zgiecia podzial na kilka czesci az do lini szycia wyciaganie poziomych nici az do linii szycia efekt koncowy
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
obrazek super - pod warunkiem posiadania ciekawego kawałka tkaniny :angel:
frędzlowanie jest mi znane, ale fajnie, że przypomniałaś!!!
Avatar użytkownika
Administrator
Obrazek super Ci wyszedł, ja bym go tylko trochę inaczej "wykadrowała" i ucięłabym za trąbą słonia ;) A frędzlowania chyba każdy się imał :D ja też :D
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.