Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
mam problem następujący. nie mam pojęcia jak dokładnie powinien wygladać wykrój takiej spódnicy maxi. i jeszcze nie moge sie zdecydowac, czy chce krotszy przod czy nie, ale chyba nie...
poza tym chce uszyc dwie takie spódnice, jedna czerwona kryjacą z rozporkiem na boku, a drugą prześwitującą granatową z podszewka do kolana. mam juz materialy, teraz kwestia dobrego skrojenia. zastanawiam sie czy moge poprostu ułożyc całą szerokość materiału 1,5m i przeciągnąc przezen gumke i zszyć, czy jednak pofałdować, ułożyć i przeszyć i dopiero gumeczka i pasek. poradzicie coś? i też pytanie czy kroić ją na kole czy zostawić prosty material... ?

--- Ostatnio edytowane 2012-05-28 19:23:49 przez pinezka ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
One są ciut rozszerzane ku dołowi więc wycinane są z jakiejś części koła ale z zapasem na marszczenie w pasie sam pas tkaniny i marszczenie na całości to za grubo by wyszło na gumce materiału. Takie moje zdanie, W ostatnich Burdach jest kilka wzorów takich spódnic bo ostatnio są TOP
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
no własnie widziałam, tylko ta w burdzie jest krótka. to jesli talia ma byc 68 to jaki wziasc zapas u gory?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
ja mam ta burde niestety tylko po rosyjsku. mialby to ktos z was moze po polsku? albo wykroj na taka spodnice maxi?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
,i się wydaje ze to spódnica z prostokata marszczona w pasie, czesto tak robię w dzieciecych- kroję najpierw prostokąt a potem marszcze, te z gumką mają doszywaną gumke do materiału. Najpierw skrój prostokąt a potem wszyj gumę
________________________________________________________
być kobietą być kobietą....
http://nawybiegu.blogspot.com
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
tak zamiarowałam, dzięki za podpowiedź. tylko własnie nie wiem ... mam przysyzwać naciągniętą gumke do materiąlu, czy zrobić tunel na gumke i spódnica sama sie zmarszczy?

na druga znalazłam wykrój. będzie przezroczysty granat z podszewka do kolana.
http://www.papavero.pl/wykroje-do-pobrania/627-gotowy-wykroj-kopertowa-kiecka.html
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
tak zamiarowałam, dzięki za podpowiedź. tylko własnie nie wiem ... mam przysyzwać naciągniętą gumke do materiąlu, czy zrobić tunel na gumke i spódnica sama sie zmarszczy?

na druga znalazłam wykrój. będzie przezroczysty granat z podszewka do kolana.
http://www.papavero.pl/wykroje-do-pobrania/627-gotowy-wykroj-kopertowa-kiecka.html
NIE BIERZ sie za wykroj z Papavero, jesli nigdy nic nie szylas!

Ta spodnica z kola, to cos b. prostego. Zrob tunel, bedzie ci latwiej. I kup gume ktora sie nie zwija, to wazne.

Ogolnie: zacznij od prostych modeli, z jakiegos taniego materialu (stare przescieradlo itp), mniejsza szansa, ze Ci cos nie wyjdzie.Najlepiej, zrob probny model, dopasuj, a dopiero potem szyj z materialu ktory Ci sie podoba.
Tak robi sie zawsze, podkreslam zawsze, szyjac nieznane sobie modele. Tak robia doswiadczone krawcowe, jak i amatorzy, tacy jak np. ja.
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
ok. dzieki za rady szyłam juz wcześniej, takze nie jestem totalnie zielona. pracowałam z wykrojami, więc spokojnie. zastanawiałam się tylko czy ta spódnica ma konstrukcje kola czy prostokątu właśnie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ok. dzieki za rady szyłam juz wcześniej, takze nie jestem totalnie zielona. pracowałam z wykrojami, więc spokojnie. zastanawiałam się tylko czy ta spódnica ma konstrukcje kola czy prostokątu właśnie.
Papavero?!
to ani kolo ani prostokat!
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
nie... nie papavero. eh. niewazne :)

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.