Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam :)
kupiłam sukienkę i po praniu w domu zauważyłam, że ma plamę. Czy ktoś z Was ma może jakikolwiek pomysł co mogłabym z tym zrobić? Będę wdzięczna za każdy pomysł :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
plama na sukience plama na sukience
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z tego co widze po przyjrzeniu sie, to plama jest na wysokosci biustu - tak prawde mowiac, to ze wzgledu na kwiatki musialam sie wpatrywac przed dluzszy czas, zeby ja zobaczyc. Mam wrazenie, ze to wyglada nie jak plama, tylko wytarcie.
MOze masz kawalek gladkiej tkaniny w kolorze podobnym do jednego z tych na sukience, wykroj jakies kwiatki, opal nad ogniem, zeby sie nie siepały i ponaszywaj po jednej i po drugiej stronie na biuscie.

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli chodzi o usuwanie plam to ja mam dobry środek - Meglio, przezroczysto-żółty. Jest to środek czyszczący do usuwania szczególnie tłuszczu np. z umywalek, zlewów, wanny, kuchenek itp, ale też do usuwania plam z ubrań. Ja jestem bardzo zadowolona, większość plam mi po tym zeszła, trzeba popsikać i uprać, jak mocniejsze zabrudzenie to zostawiam na dobę i dopiero potem piorę. Niestety wiem, że nie wszędzie jest dostępny
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O, mam ten meglio, teraz wiem, do czego służy (kupiłam do odtłuszczenia ram okiennych przed przyklejeniem haczyków do zazdrosek).
Co do plamy - jeśli to faktycznie plama i nie wiadomo z czego, to trudno powiedzieć na 100% co pomoze. Na pewno nie było tego przy kupnie? Na zdjęciu wygląda jak przebarwienie na tkaninie (błąd w nadruku).

--- Ostatnio edytowane 2012-06-09 23:16:28 przez AgaM ---
Avatar użytkownika
Niespodzianka
Witaj
Można się zabawić w artystę :rotfl:i tym zatuszować. Często używam takich gadżetów :D
Pozdrawiam
Artur
________________________________________________________
  
Artur


Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wygląda raczej na odbarwienie... Więc raczej - zatuszować, niż odplamiać ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mnie to wygląda na odbarwienie, tak jakby prześwietlona odbitka. U mnie plam porobiło się całe mnóstwo, odfarbowała jedna bluzka i wszystko białe żólte i różowe jest w brzydkie czarne ciapki. Tak że mam ten sam problem tylko zmultiplikowany :D...
Niektóre bluzeczki dostaną zatem ładne aplikacje, bo nie wszystkie odplamiłam odplamiaczem.Zresztą plamy po odplamiaczu wyglądają jak ta twoja.

Proponuję zakupić ozdobne kwiatki z materiału i ponaszywać w zagłębieniu dekoltu, nieco asymetrycznie w tamtą stronę. Ze trzy 'brochy' czy też kwiatki 3d powinny załatwić sprawę
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Też mi się wydaje że to może być odbarwienie, ale najpierw spróbowała bym odplamić, potem może pomalować ;-) a jak to wszystko się nie uda warto pokombinować z zakryciem tego np przez jednokolorowy kwiatek naszyty w okolicy plamy.

Swoją drogą nie miałam pojęcia że takie kredki istnieją - rewelacyjny pomysł!
________________________________________________________
http://sewquest.blogspot.com - wyzwanie rzucone samej sobie :-)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.