Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich:)
Bardzo spodobała mi się sukienka
http://www.lipsy.co.uk/store/party-dresses/lipsy-beaded-front-drape-dress/product-is-DR06224_081
Chciałabym uszyć taką ale nie mam pojęcia jakie materiały dobrać.
Proszę o poradę.
Z góry dziękuję :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na tej stronie masz wyraźnie napisane:

100% Polyester/ Lining 96% Polyester 4% Elastane

Witam wszystkich:)
Bardzo spodobała mi się sukienka
http://www.lipsy.co.uk/store/party-dresses/lipsy-beaded-front-drape-dress/product-is-DR06224_081
Chciałabym uszyć taką ale nie mam pojęcia jakie materiały dobrać.
Proszę o poradę.
Z góry dziękuję :)

________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Świeżynek
skład tak, ale chodziło mi o konkretną nazwę. Dla laika idącego do sklepu z tkaninami.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
skład tak, ale chodziło mi o konkretną nazwę. Dla laika idącego do sklepu z tkaninami.
Poliester to jest konkretna nazwa materiału. To nie tylko skład surowcowy. W mieszankach z bawełną, jest to np. poly-cotton. A szansę na kupienie identycznego materiału, w zwykłym sklepie z materiałami, masz ogólnie rzecz biorąc...żadną. :(
Nie jestem złośliwa, ale z jakiegoś powodu ta sukienka kosztuje tyle ile kosztuje...to także cena tego konkretnego zazwyczaj robionego na zamówienie firmy, surowca.

--- Ostatnio edytowane 2012-06-12 15:49:34 przez amatorskieSzycie ---
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Świeżynek
Ok, dzięki. Będę próbować mimo to :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witaj, myślę że w zastępstwie możesz spróbować z tkaniną zwaną szyfon , lub inną zwana żorżeta, pierwsza jest cieniutka i podobnie się będzie lejąco układała, natomiast druga jest grubsza i sztywniejsza za to też może ciekawie się układać, myślę że warto zapytać ekspedientki powinna Ci dobrze doradzić , którą tkaninę bardziej poleca, ja osobiście obstawałabym przy szyfonie, pozdrawiam : )
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moria01, zimorodek dobrze CI radzi, najlepszy bylby pewnie szyfon, ladnie sie uklada, ale bedzie konieczna podszewka. Zreszta, sukienki z szyfonu teraz sa bardzo modne.:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję Wam bardzo :)krótko i na temat :D
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
oczywiście że szyfon bądź jakaś odmiana, np, multiszyfon. Na żorżetę wydaje mi się trochę za bardzo lejący...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
skład tak, ale chodziło mi o konkretną nazwę. Dla laika idącego do sklepu z tkaninami.
Poliester to jest konkretna nazwa materiału.
A jaki to materiał, o splocie płóciennym, skośnym, atłasowym? Z wątkiem i osnową z identycznych nici czy różnych? O tej samej gęstości wzdłuż i wszerz?

Ja bym powiedziała, że na zdjęciu jest poliestrowa krepa szyfonowa.
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.