Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Drogie dziewczyny i chłopaki,
ze względu na to, że zaraz zacznie się okres wakacyjnych wyjazdów, chciałam założyć ten wątek, aby podzielić się z Wami pomysłami na fajną wycieczkę. ;) Może być wycieczka z maszyną w tle. ;)
Mam Wam do zaproponowania wycieczkę do zamku Czocha znajdującego się w miejscowości Leśna. Niestety, ja tam osobiście nie byłam, ale kilka dni temu wrócili stamtąd moi rodzice przywożąc zdjęcia z tego miejsca i mnóstwo wrażeń. Sam zamek oczywiście jest piękny, nad wodą, w otoczeniu zieleni:

ale co jest ciekawe, to przedzamcze, gdzie zgromadzone zostały przedmioty i wyposażenie domu należące do ostatniego mieszkańca przedzamcza oraz wysiedlonych mieszkańców miejscowości. Wśród tych eksponatów były np. takie rzeczy:
Miejsce pracy:


Ah, ten Singer...:

Piękny przybornik krawiecki (mam podobny, mam podobny!!!)

Szafa z obrazkami:

To jest bombowe:


Czekam na wasze propozycje!

--- Ostatnio edytowane 2012-06-14 19:22:32 przez Sylwia.szyje ---

--- Ostatnio edytowane 2012-06-15 08:39:39 przez Sylwia.szyje ---
________________________________________________________
Zapraszam serdecznie:
http://sylwia.szyje.com.pl/
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Zamek Czocha nie tylko jest piękny ,ale i ma bardzo ciekawą historię. To tam była kręcona "Twierdza Szyfrów" :-) W okolicy jest jeszcze wiele niesamowitych miejsc ,dość powiedzieć ,że same Izery pozostawiają spore wrażenie. Jeżeli ktoś będzie się kiedyś tam wybierał ,polec am wam też Muzeum Techniki i Rzemiosła Wiejskiego W Zapuście koło Olszyny Lubańskiej ,stworzone przez dwoje archeologów, pasjonatów. (zajrzyjcie tu: http://muzeumzapusta.republika.pl/) . A jadąc w te strony naprawdę warto zatrzymać się w Zamku Książ.Wciąż robi wrażenie :-). Jeżeli pokusicie się jeszcze o zwiedzenie kompleksu Rise niedaleko Głuszycy ,to można powiedzieć ,że podstawowy szlak tajemnic III Rzeszy zaliczony :-)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jaka ta POlska piękna:okok:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Podpisuję się pod tym czterema łapkami ;)
Zamek Czocha i okolica są faktycznie przepiękne, podobnie jak Izery i Góry Stołowe (i reszta całego Dolnego Śląska) -na prawdę warto odwiedzić. Blok "z Zapusty" czytam od dłuższego czasu -pisany z werwą, humorem też polecam. Atrakcją turystyczną/architektoniczną z tych terenów, niespotykaną praktycznie nigdzie indziej-związaną pośrednio z szyciem, są domy tzw. przysłupowe, budowane dla tkaczy. A od tkanej tkaniny do szycia -już tylko niewielki krok.
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Administrator
Brat był kilka alt temu w zamku Czocha i mówił, że robi niesamowite wrażenie :)
Piękne zdjęcia, wypasiony kącik krawiecki :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam nadzieję, że wątek spotka się z waszym odzewem i stworzymy tutaj taką małą listę miejsc, które warto zobaczyć z jakiś względów.
Proponuję, by były to miejsca z Polski, bo, jak to się mówi, "cudze chwalicie, swego nie znacie" - pochwalmy się tym, co mamy!
Zamek Książ jest piękny, to prawda ;)
W zeszłym roku byłam na wczasach w Dusznikach Zdroju i bardzo podobało mi się Muzeum Papiernictwa i w ogóle to miejscowości uzdrowiskowe są piękne - Polanica, Duszniki, a mój hit to Kudowa Zdrój! Poczułam się jak za granicą ;)
________________________________________________________
Zapraszam serdecznie:
http://sylwia.szyje.com.pl/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Brat był kilka alt temu w zamku Czocha i mówił, że robi niesamowite wrażenie :)
Piękne zdjęcia, wypasiony kącik krawiecki :)
Ten kącik krawiecki ma bombowe oświetlenie ;D
________________________________________________________
Zapraszam serdecznie:
http://sylwia.szyje.com.pl/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na mnie zamek w Książu zrobił wielkie wrażenie a w sumie tajemnica, bo zwiedzając z przewodnikiem można sie dowiedziec niesamowitych rzeczy. Zamek ten był częścią całego kompleksu Rise, i prawdopodobnie miał być zamieszkiwany przez Hitlera. Sam kompleks Rise to nie tylko przygoda ale i takie historie z dreszczem. Niedaleko Karpacza Muzeum Miniatur czyli miniatury zamków, pałaców w pięknym wykonaniu.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Ten kącik krawiecki ma bombowe oświetlenie ;D

Nooo, ale lepsze niż świeczka ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pamiętam jeszcze z zamku Książ podziemia, które zwiedzaliśmy z przewodnikiem. Twierdza w Kłodzku zrobiła jednak na mnie większe wrażenie. ;) Z mojej najbliższej okolicy mogę z całego serca polecić pałac w Pszczynie, może park nie jest za dobrze utrzymany, ale pałac i jego wyposażenie godnie poświęcenia kilku godzin!
________________________________________________________
Zapraszam serdecznie:
http://sylwia.szyje.com.pl/

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.