Wersja do druku

Avatar użytkownika
Administrator
Myślę, że komuś się przyda:)
Niedawno przerobiłam dekolt w sweterku: usunęłam półgolf "dusiciel" i zrobiłam normalny półokrągły dekolt obszyty lamówką.
Warunek sprzyjający był taki, że sweterek był gęsto tkany i nie gubił oczek. Oczywiście trzeba uważać bo lekkie naciągnięcie powoduje "sypanie się" oczek w tej dzianinie. Mi się jakoś udało.

Większe zdjęcia i pełny opis na moim blogu.

1. Najpierw ostrożnie wycięłam półgolf. Nie dało się go niestety bezszkodowo wypruć.

2. Następnie wyznaczyłam środek przodu i środek tyłu składając dekolt w połowie i spinając razem szwy ramion. Dekolt spięłam szpilkami.

3. Powiększyłam dekolt o jakieś 3,5 cm. Oczywiście zrobiłam to bardzo ostrożnie ;)

4. Tutaj nie ma zdjęcia (gapa ze mnie) ale aby oczka w sweterku "nie poleciały" obszyłam dekolt dość gęstym (jakieś 2,5 mm) ściegiem prostym, ok. 0,5 cm od brzegu.

5. A na końcu obszyłam dekolt satynową lamówką.Wszywając lamówkę lekko wdawałam dzianinę żeby się nie naciągnął. Nie przepadam za satynowymi lamówkami ale tutaj naprawdę mi się podoba.


--- Ostatnio edytowane 2012-06-15 20:49:02 przez Susanna ---
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
I efekt końcowy :)

________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki Sus:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
teraz prezentuje się znakomicie
________________________________________________________
być kobietą być kobietą....
http://nawybiegu.blogspot.com
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Też mam do przerobienia dusiciela synka:)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.