Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak samo jak wątek Susanny mój też jest dziecinny... głupiutki.
Strasznie spodobała mi się Łucznik Ola 830.Więc mam prośbę do tych którzy ją posiadają: Czy opowiecie mi jaka ona jest?tzn.czy dobrze szyje?,czy jest cicha?,jakie ma gabaryty?jakie posiada ściegi? itd. czyli po prostu wszystko o Oli 830
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Administrator
Czemuś się tak uparł na te Olę. Miałam ja w domu... w dłoniach... sprawdzałam jak szyje... wygada na raczej delikatny sprzęcik. Wątpię, że poradziłaby sobie z grubą tkaniną albo z kilkoma warstwami jeansu. Nie widzę ją w roli podszywacza jeansów. Z drugiej strony pytałam Gosię o tę maszynę bo ona ją ma i szyje, przerabia i nie narzekała. O właśnie - maszynę Ola 830 ma Gosia z bloga -> Gosinych ciuchów kilka
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie wiem Susanna xd
Ona jest po prostu super.
Tak samo mogę do cb napisać: Czemuś się tak na tą Magdalenę 2050 uparłaś?...
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli chcesz zobaczyć jakie Ola 830 ma ściegi, najlepiej zajrzeć do instrukcji.

Mam wrażenie że w Twoim przypadku decyzja jest już podjęta :-)
Niezależnie od naszych opinii maszyna do szycia to tylko narzędzie: wybierz takie jakie sprawi Ci największą radość, bo o ile nie wykona ono pracy za Ciebie to na pewno ją umili.
________________________________________________________
http://sewquest.blogspot.com - wyzwanie rzucone samej sobie :-)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
akurat jakie ściegi ma to ja wiem.ale ja pragnę ją zobaczyć na żywo , a widziałem ją tylko raz w auchanie i raz u mojej siostry byłej przyjaciółki (właśnie wtedy miałem okazję na niej przeszyć kawałek ale tylko 10 minut na niej szyłem , bo zanim nawlekłem nitkę, dostałem jakąś szmatkę to już musieliśmy wracać do domu) ale akurat nie miałem na nią tyle pieniędzy <beksa> żeby ją wtedy kupić.
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A gdzie ty masz Susanna tą Olę? bo z tego co pamiętam to ją wygrałaś w konkursie łucznika
(sorry , że piszę tak jakby po imieniu ale sama powiedziałaś , że przejdziemy na ,,ty")

--- Ostatnio edytowane 2012-06-16 19:05:41 przez piotrm210 ---
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Też oglądałam Olę na żywo w Auchanie i jeśli chodzi o jakość wykonania to moim zdaniem jest taka sama jak i innych łuczników które stały tam na wystawie - ani lepsza, ani gorsza. Przynajmniej z zewnątrz bo wiadomo że nikt w markecie nie pozwoli mi tego rozkręcić.
Natomiast zwrócę Ci uwagę na to na co mi zwrócono uwagę przy zakupie maszyny: Ola jest mała, kompaktowa ale przez to przestrzeń na prawo od igły jest w niej mała, wynosi dokładnie 12cm podczas gdy w standardowych maszynach jest to 16cm. Gdy będziesz szył cokolwiek większego może to utrudniać pracę.
________________________________________________________
http://sewquest.blogspot.com - wyzwanie rzucone samej sobie :-)
Avatar użytkownika
Administrator
Nie wiem Susanna xd
Ona jest po prostu super.
Tak samo mogę do cb napisać: Czemuś się tak na tą Magdalenę 2050 uparłaś?...

Nie uparłam się. Jeśli będę kupować maszyn¶ raczej wybiorę coś z Janome albo Singera, ewentualnie Husqvarna. A Magdalenę to chciałabym mieć ot tak - bo jest moją imienniczką ;)
Olę sprzedałam, była dla mnie za mała (to o czym pisze kolorowakredka)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak wiem o tym :) Ja poszukuję maszyny na szycie podstawowe tj. jakieś poprawki na razie ,a potem mam zamiar brać udział w konkursach Łucznika.Ola może i jest kompaktowa ale jest to Łucznik ,a Łucznik to wiodąca firma maszyn do szycia w Polsce dlatego chcę kupić Łucznika ,a że padło na Olę no to już trudno.Ola jest kompaktową maszyną z jednym plusem , a mianowicie jest dłuższa od innych maszyn kompaktowych.Przeciętna maszyna kompaktowa ma 12/14 cm długości ,a Ola chyba około 20 cm.
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Administrator
Zgadza się, jest nieco dłuższa. To taki średniaczek z wyglądu :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.