Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
..albo nawet dwoma. Numer 11 (prosty z igla po lewej) i numer 5 (zygzak, ktory brother opisuje sobie jako zygzak do satyny) nie chca ze mna wspolpracowac. Jesli chodzi o ten prosty - kiedy szyje, igla czasami nie lapie materialu i tworza mi sie takie wieksze 'oczka', czy tez moze nitka odlatuje gdzies w kosmos... a zygzak calkowicie zatrzymuje sie w miejscu i nie chce isc dalej. Inne zygzaki dzialaja poprawnie. Majstrowalam z naprezeniem nitki, ale nic to nie dalo. Poprzykrecalam wszystkie mozliwe sruby, wyjelam i wlozylam ponownie igle.. a tu dalej nic. I co tu zrobic?


Wiem, ze na zdjeciu ledwo co widac, ale akurat czarnej nitki uzywam najczesciej, mam nadzieje ze cokolwiek widac :(
________________________________________________________
http://www.goodreads.com/shizia dla moli ksiazkowych ;)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
te zygzaki ,to są fabrycznie ustawione ściegi ,tzn.wybierasz numer ściegu i nie możesz zmieniać parametrów ?
bo jak tak ,to wydaje mi się ,że trzeba pójść do serwisu ,

zwłaszcza jeśli ,inne ściegi są dobre ,
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
moze naprezenie za duze?
wymienialas igle na nowke?
jezeli to dzianina,to igle kulkowa zamocuj i zobacz
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
zanetta - wszystkie inne sciegi dzialaja poprawnie, tylko te dwa daja mi sie we znaki. Nie jestem pewna czy moge zmieniac parametry - niby prosta maszyna, a jednak mam z nia problemy ;/ Przeczytalam instrukcje od deski do deski ale nic tam nie ma o zmianie parametrow. Chyba tak juz musi byc i koniec

roksanitka - jesli chodzi o naprezenie to kombinowalam troche, przestawialam w prawo i lewo, ale efekt byl podobny. Przy najwiekszym naprezeniu puszczalo rzadziej, ale jednak puszczalo. Igly nie wymienialam, sprobuje dzisiaj i napisze wam jak poszlo. A igle kulkowa musze dopiero sobie kupic ;)
________________________________________________________
http://www.goodreads.com/shizia dla moli ksiazkowych ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli chodzi o ścieg to może trzeba najpierw wyregulować naprężenie w bębenku a potem regulować górną nitką. Proszę spróbować tak: Wyjąć bębenek razem ze szpulką,następnie chwycić za wystający koniec nitki (oczywiście szpulka jest włożona w bębenku tak jak do szycia) tak żeby bębenek wisiał . Gdy bębenek ze szpulką nie wisi tylko spada do dołu to trzeba dokręcić śrubkę dociskającą sprężynkę w bębenku. Naprężenie dolnej nitki w bębenku powinno być wyregulowane tak:
Gdy złapiemy za koniec nitki to bębenek powinien wisieć ,nie opadać do dołu ale gdy potrząśniemy mocniej bębenek powinien nieznacznie osuwać się w dół (nie szybko zjeżdżać do dołu). Gdy tak będzie wyregulowane to resztę regulacji ściegu proszę próbować dokonać nitką górną, może to coś pomoże. Czemu pani szyje prostym ściegiem z igłą po lewej stronie ?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Jeśli chodzi o ścieg to może trzeba najpierw wyregulować naprężenie w bębenku a potem regulować górną nitką. Proszę spróbować tak: Wyjąć bębenek razem ze szpulką,następnie chwycić za wystający koniec nitki (oczywiście szpulka jest włożona w bębenku tak jak do szycia) tak żeby bębenek wisiał . Gdy bębenek ze szpulką nie wisi tylko spada do dołu to trzeba dokręcić śrubkę dociskającą sprężynkę w bębenku. Naprężenie dolnej nitki w bębenku powinno być wyregulowane tak:
Gdy złapiemy za koniec nitki to bębenek powinien wisieć ,nie opadać do dołu ale gdy potrząśniemy mocniej bębenek powinien nieznacznie osuwać się w dół (nie szybko zjeżdżać do dołu). Gdy tak będzie wyregulowane to resztę regulacji ściegu proszę próbować dokonać nitką górną, może to coś pomoże. Czemu pani szyje prostym ściegiem z igłą po lewej stronie ?
Dziekuje za rade! Ten prosty scieg z igla po lewej stronie akurat byl dla mnie wygodniejszy przy zszywaniu koronki z dolem bluzki. Po prostu lepiej mi sie nim szylo :) Wybaczcie mi slownictwo, jestem poczatkujaca ale mam nadzieje ze cokolwiek rozumiecie z mojej tubylczej mowy :)
________________________________________________________
http://www.goodreads.com/shizia dla moli ksiazkowych ;)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Zastosowalam sie do waszych rad, i oto co wyniklo z mojego majsterkowania:

- wyregulowalam bebenek, tak jak radzila myszka67, wyprobowalam ten prosty scieg na roznych materialach. Na wiekszosci z nich nie bylo zadnych oczek, problem pojawil sie tylko na jednej tkaninie, dosc rozciagliwej (niestety nie mam pojecia, jak sie nazywa, zalaczam zdjecia)
- zmienilam igle na ta do stretchu (75) i na zielonej tkaninie problem zniknal. Czyzby sukces?
- jesli chodzi o zygzak, zaczelam kombinowac z tym malym pokretlem od regulowania dziurek do guzikow (mam instrukcje w jezyku angielskim, dlatego przepraszam jesli tlumacze cos bez sensu, mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi, wszystko jest na zdjeciu) i problem zostal czesciowo rozwiazany. Scieg ruszyl, nie stoi juz w miejscu, natomiast na uroczej zielonej tkaninie, przeskakiwal sobie od czasu do czasu kilka dziurek. Czyli, powinnam uzyc tej samej igly od stretchu?
- Zmienialam tez ustawienia na pokretle od naprezenia nitki, ale szczerze mowiac nie zauwazylam wielkich zmian. Na bardziej rozciagliwych tkaninach pojawialy sie oczka.

Czy dobrze mysle, ze to wszystko sprawka odpowiednich igiel? Pogubilam sie troche w tym wszystkim, nie chce niczego zepsuc. :bezradny:
________________________________________________________
http://www.goodreads.com/shizia dla moli ksiazkowych ;)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wydaje mi się że to małe pokrętło którym kręciłaś służy do regulacji gęstości ściegu podczas robienia dziurek, tzn.gdy kręcimy w prawo to ścieg będzie rzadszy aw lewo gęściejszy. Teraz pytanie czy gęstość ściegu da się regulować tą śrubą gdy szyje się normalnym zygzakiem lub innym ściegiem? Duże znaczenie ma też grubość igły w stosunku do grubości nici. Jeżeli nici są grube to i igła też powinna być grubsza. w przeciwnym razie na trudnych materiałach maszyna może przepuszczać ściegi albo pentelkować pod spodem materiału.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
do rozciagliwych tkanin musisz miec kulkowa,a czasem i tez przepuscic moze
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To że użyjemy igły kulkowej do szycia rozciągliwych dzianin nie załatwi sprawy np. przepuszczania ściegów. Igła która jest zakończona na końcu kulką zamiast ostrego końca służy do tego żeby podczas szycia wbijała się między spolot materiału i nie zaciągała lub przecinała materiału. bardzo ważne czy otwór w płytce ściegowej nie jest zbyt duży w stosunku do grubości igły, odległość ostrza chwytacza do igły itp. itd. Wiele czynników składa się na to żeby maszyna dobrze szyła np. dzianinę.

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.