Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, chciałbym uszyć worek treningowy ze starych materaców (takie jak są w wyposażeniu sali gimnastycznej). Chciałbym się dowiedzieć czym to zszyć, jak, żeby sie mocno trzymało, gdyż worek bedzie ważył jakieś 40-50 kg. i czy w ogóle ten material nadaje się. Proszę o pomoc.
Tomek.
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ten wątek został przeniesiony z kategorii KRÓTKI KURS SZYCIA.
Avatar użytkownika
Administrator
Tak sobie myślałam nad problemem uszycia worka treningowego. Miałam nadzieje, że wypowie się któryś z naszych krawieckich mistrzów... no ale ;)
Nie mam pojęcia jak i z czego się to szyje ale myślę, że nadawałaby się ta wytrzymała "skóra" z materacy. Skoro przez tyle lat wytrzymała różne wygibasy, skakanie, tarzanie, wbieganie to i worek z niej uszyty trochę pewnie jeszcze wytrzyma.
Ja bym worek zszyła nicią do skóry - kupisz w pasmanterii. To mocna i wytrzymała nić, proponuję dla wzmocnienia efektu przeszyć każdy szew 2-3 razy. Wypchać można wkładem z materacy.
Tyle ode mnie, gdyby wypowiedział się jeszcze zawodowiec to byłoby fajnie.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dawno, dawno temu szyłem taki worek.
Krój jest banalny Okrąg na dole bok zrobiony z prostokąta o długości 2 x PI x r ( czyli promień dolnego koła )
wysokość sam decydujesz.Ważne by pasy trzymające całość naszyć jako pierwsze na ten prostokąt w ten sposób by na dole dało się zaszyć razem z kołem , a na górze pętle do mocowania z reszty taśmy trochę poniżej końca ( długość promienia koła spodu )
Po zszyciu całości zawijamy na 1" ( 2,5 cm ) końcówkę worka i zszywamy do środka.Na koniec robimy/nabijamy oczka.
Potem tylko wkład do środka i zasznurować jak worek żeglarski ;)
Powodzenia na treningu.
________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.