Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam! :)

To mój pierwszy post na forum także przepraszam, jeśli coś nie tak, w złym miejscu.

Chciałabym nauczyć się szyć. Jestem bardzo podekscytowana, uważam, że to coś cudownego móc sobie coś uszyć itd. Wiem, że do ubrań jeszcze daleka droga, będzie potrzeba dużo cierpliwości i pracy, ale już nie mogę się doczekać. Troszkę już poczytałam i przez to jeszcze bardziej chcę jak najszybciej zacząć naukę.

Problem w tym, że na razie nie mam maszyny :( Na dodatek nie mam dużych funduszy (max.400zł), a chciałabym kupić coś, co nie rozwali się po paru użyciach i jednak troszkę dłużej posłuży. Taka, żeby miała wszystko, co porządna maszyna musi mieć, szyła zarówno cienkie jak i grubsze materiały. Bardzo proszę o poradę jakiś modeli, bo jestem totalnie zagubiona. Myślałam o łuczniku, ale później wyczytałam, że te nowe, plastikowe są badziewne i teraz nie mam pojęcia jaką.

Pomóżcie, bardzo proszę :prosi:

--- Ostatnio edytowane 2012-09-09 18:14:37 przez skitelsik ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć! Ja szyję na maszynie silvecrest z Lidla i jestem z niej baardzo zadowolona. Kosztowała 330zł, więc mieści się w Twoim budżecie :) Mam porównanie z maszyną łucznika - Marylą i powiem Ci, że maszyna z lidla zwycięża.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak wiem :) Czytałam, że jest świetna, ale problem w tym, że jej w lidlu nie ma teraz i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie :( Dlatego dałam zapytanie na forum o coś, co będzie łatwiejsze w dostępie. Bo jednak silvercrest jest tylko okresowo, rzadko i nie wiem kiedy się pojawi, a teraz czekać parę miesięcy to jednak chyba szkoda czas marnować kiedy można się już uczyć :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
wczoraj widziałam singery w lidu
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak wiem :) Czytałam, że jest świetna, ale problem w tym, że jej w lidlu nie ma teraz i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie :( Dlatego dałam zapytanie na forum o coś, co będzie łatwiejsze w dostępie. Bo jednak silvercrest jest tylko okresowo, rzadko i nie wiem kiedy się pojawi, a teraz czekać parę miesięcy to jednak chyba szkoda czas marnować kiedy można się już uczyć :D
Kiedy byłam zdecydowana na tą maszynę zadzwoniłam na lidlową infolinię i powiedziałam, że jestem nią zainteresowana. Pani zaznaczyła w systemie "że ktoś chcę ją kupić" a na drugi dzień dostałam od nich maila, że będzie za miesiąc. Czasem lepiej poczekać na coś lepszego niż kupić w podobnej cenie kiepski sprzęt. Teraz czekam na owerloka.
Avatar użytkownika
Świeżynek
No cóż...
Ja najpierw dzwoniłam gdzieś chyba w lipcu.
Później napisałam pod koniec sierpnia i odpisano mi, że nie planują wstawić maszyny slivercresta do oferty. Dlatego zadałam pytanie na forum czy jest jakaś maszyna godna polecenia do tych 400zł. Niestety w lidlu jak widać są okresowo i rzadko :(
Avatar użytkownika
Administrator
Wiesz do takiej kwoty ciężko kupić coś pewnego. Z tańszych maszyn miałam w rękach Weronikę 2008 (Łucznik), którą wygrałam w konkursie. Powiem tak: wizualnie bardzo przyjemna maszyna, sporo ściegów (22), dodatkowe wyposażenie OK. Regulacja długości i szerokości ściegu jest więc też na plus. Chyba nie ma regulacji docisku stopki.
Nic więcej o niej powiedzieć nie mogę bo tylko ją uruchomiłam i wypróbowałam ściegi na próbce tkaniny. Przekazałam ja mojej przyjaciółce, która jest totalnym świeżynkiem ;) i potrzebowała maszyny aby uszyć sobie jakieś drobiazgi do domu typu obrus, poszewka itp. Pytałam: coś tam na niej uszyła ale nie za dużo bo ma remont w mieszkaniu :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Łucznik Zofia może? Mieści się w budżecie, a dodatkowo ma regulację docisku stopki...

Gdyby nie niespodziewany przypływ gotówki i poszerzenie budżetu na maszynę, pewnie też kupiłabym Zofię.
________________________________________________________
www.zuchdziewczyna.pl
www.sowiadziupla.pl
www.takielale.blogspot.com
Avatar użytkownika
Świeżynek
No i będzie w Lidlu ta maszyna, od poniedziałku

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.