Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie Wszystkich!
Krawiectwem i rzeczami z tym związanymi interesuje się od jakiś 4 - 5 lat. Z tym również wiąże swoje przyszłe plany zawodowe (z racji tego, iż wyuczony zawód po 7 latach jego wykonywania wyszedł mi nosem i czas się przekwalifikować, a jak jest możliwość zarabiania na tym co się lubi, to czemu nie?).
Poza tym odkąd sięgam pamięcią jestem zamiłowanym japonofilem, do tego kolekcjonuje i stylizuje dollfie.
Mam nadzieje, ze za szybko mnie nie zjecie ^^.
Avatar użytkownika
Administrator
Witaj w naszych skromnych progach człowieku o ciekawym nicku :)
Obiecujemy Cię nie zjeść :D Może napiszesz co to za plany? Chętnie dowiemy się o Tobie czegoś więcej.
Mam rozumieć, że interesujesz się Japonią? W sensie ogólnym czy coś wyjątkowo podbiło Twoje serce ? :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Co do planów to chodzi o mały ale własny zakładzik krawiecki. Tak wiem - jest tego na pęczki, nie mniej są to raczej lokalne zakładziki, które coś przerobią coś przeszyją a jak idzie uszyć coś nietypowego to odsyłają gdzieś indziej. Poza tym planuję sprzedawać cześć tego, co uszyje drogą internetową (również za granicę). W sumie nie różni się to niczym od tego, co teraz robię, tyle, że byłoby to na większą skalę i nie męczyłbym się na starym, poczciwym Łuczniku sprzed 30 lat, tylko targnąłbym się na przemysłową stębnówkę.
Rozwijając moje zainteresowania Japonią - od 19 lat interesuje się mangą i anime z czasem do tego doszła historia i sztuka tego - jakże odmiennego od Naszego - kraju, z czasem lalkarstwo (jak już pisałem dollfie, ich obszywanie, stylizacja - od tego w sumie zaczęła się moja przygoda z krawiectwem).
A poza tym jestem stworzeniem należącym do płci potocznie zwanej tą brzydszą, obecnie z racji braku u Nas w zacnym Nowosądeckim Grodzie pracy -odbywam staż przekwalifikujący zawodowo w jednym z tutejszych zakładów krawieckich. Innymi słowy siedzie sobie i szyje bieliznę pościelową. Sprawa prosta, nie mniej wbrew pozorom ucząca zręczności i biegłości w szyciu, a co najważniejsze - daje mi to możliwość wyżycia się na maszynach przemysłowych, których zaręczam - w domciu nie posiadam.

--- Ostatnio edytowane 2010-09-08 06:03:38 przez Ryoko Yuki ---
Avatar użytkownika
Mistrz Krawiectwa
Witaj na naszym krawieckim forum !!
Cieszę się niezmiernie, że tzw.przedstawiciel" płci brzydkiej" na serio zainteresował się krawiectwem i wiąże z tym swoje plany zawodowe. Zapewniam Cię, że podjąłeś właściwą decyzję. Ja szyję zawodowo już dobrze ponad 20 lat i kocham to co robię, a jednocześnie zarobki są nie do pogardzenia.
Twoje plany o małej pracowni, gdzie szyłbyś jakieś nietypowe zamówienia są jak najbardziej trafione. Przeważająca większość krawieckich zakładzików trudni się przeróbkami ( z tego też można wyżyć), ale takie nietypowe zamówienia wydają mi się bardziej interesujące.
Masz ciekawe i oryginalne hobby, życzę sukcesów !!
Avatar użytkownika
Niespodzianka
Powiem tak witaj w naszych skromnych krawieckich progach.
Świetnie,że myślisz o krawiectwie przez duże K.Na pościelówie długo nie zajedziesz-tam na kg.się szyje-prawda?Monotonia i nuda...
Chciałbym z ochotą zobaczyć Twoje prace... Jaki masz styl..i czy jesteś cierpliwy w dążeniu do celu...
Plany masz górnolotne,a za tym musi stać/o zgrozo/niestety kasa...
Nie mniej pochwal się tu na forum swoimi dziełami.
Pozdrawiam Artur
________________________________________________________
  
Artur


Avatar użytkownika
Świeżynek
Pochwale się pochwalę, tylko wyzbieram od ludzi fotki. Z racji tego, iż do pewnego czasu kompletnie do dokumentowania swojej tfurczości (przez duże TFU :P) nie przykładałem jakiejkolwiek wagi - posoadam może ze 2 czy 3 zdjęcia. Nie mniej obiecuję się zebrac i stosowny temacik niebawem założyć.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj.Pochwal się ,pochwal bo ciekawie sie zapowiadasz.:):):)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.