Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Kiedys mialam wizje, zeby zrobic na drutach powloczki na jaski. Zrobilam przednia strone na 1 jasiek (tyl mial byc doszyty z innego materialu) i... zmienila mi sie wizja :P Szkoda to pruc, spory kwadrat tego jest. Postanowilam przerobic na kocyk dla dziecka. Ale! Ale nie wiem jak ;)

Mam taki pomysl, zeby kazdy bok przedluzyc / powiekszyc. Czyli nabiore oczka na druty z 4 stron i tak bede przerabiac. Ale wiadomo, ze jesli bede robic prosto (stala liczbe oczek), to mi w koncu wyjdzie krzyz, a nie kwadrat.

W ktorym miejscu dodawac i po ile oczek, zeby zrobic ukosne "rogi"? Czy dodawac te oczka tylko na brzegach (czyli jako pierwsze i ostatnie oczka)?

Prosze o rady. Z gory dziekuje :)

--- Ostatnio edytowane 2012-09-23 14:44:27 przez Faycelina ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co do drutow to nie poradze ale mozna wykombinowac inne rozwiazania..

Ja akurat wole szydelko :D i pewnie obrobilabym ten kwadrat szydelkiem... albo wszylabym go w jakas tkanine typu polarek czy inna milusinska :)
...chociaz w zasadzie, zeby cos poradzic bardziej konkretnie to przydalo by sie zdjecie tego kwadratu + wymiary biezace + wymiary po wykonczeniu (czyli wymiary przyszlego kocyka).
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kiedys mialam wizje, zeby zrobic na drutach powloczki na jaski. Zrobilam przednia strone na 1 jasiek (tyl mial byc doszyty z innego materialu) i... zmienila mi sie wizja :P Szkoda to pruc, spory kwadrat tego jest. Postanowilam przerobic na kocyk dla dziecka. Ale! Ale nie wiem jak ;)

Mam taki pomysl, zeby kazdy bok przedluzyc / powiekszyc. Czyli nabiore oczka na druty z 4 stron i tak bede przerabiac. Ale wiadomo, ze jesli bede robic prosto (stala liczbe oczek), to mi w koncu wyjdzie krzyz, a nie kwadrat.

W ktorym miejscu dodawac i po ile oczek, zeby zrobic ukosne "rogi"? Czy dodawac te oczka tylko na brzegach (czyli jako pierwsze i ostatnie oczka)?

Prosze o rady. Z gory dziekuje :)

--- Ostatnio edytowane 2012-09-23 14:44:27 przez Faycelina ---
To jest całkiem prosta sprawa ;-)

potrzebujesz druty na żyłce tak minimum 80 cm długości albo i dłuższe. Nabierasz oczka ze wszystkich 4 stron kwadratu i zaznaczasz początek znacznikiem (może to być pętelka z innego koloru włóczki, breloczek itp. byle by zaczepić na drutach pomiędzy pierwszym a ostatnim nabranym oczkiem. Ma się ten znacznik przesuwać na drutach razem z robótką. Na rogach dodajesz po 2 oczka czyli razem po 8 oczek w rzędzie ( w co drugim rzędzie powinno wystarczyć).


--- Ostatnio edytowane 2012-09-23 16:15:21 przez hermionina ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
mozna też przedłużyc o żądaną długość dwa przeciwległe boki , a potem na całej długości dorobić kolejne , juz wydłuzone boki. Wtedy nie trzeba pamiętać o dobieraniu oczek.:):):)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziewczyny, jesteście wielkie!! Co głowa, to inny pomysł :) :)
Teraz muszę obmyśleć wzór (tę dodaną część chciałam zrobić w paski, ale jeszcze się zastanowię) i w zależności od wzoru wybiorę metodę.

Dziękuję Wam!!! :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.