Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
witam chciałabym zapytć jak nawlec nitke na chwytacz bardzo proszę o pomoc))))
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z kategorii INSTRUKCJE OBSŁUGI - MASZYNY.
Avatar użytkownika
Świeżynek
czy ktos czyta to co napisałam??
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Trochę za mało napisałaś. W kazdym owerloku jest rysunkowa instrukcja nawlekania nici. Pomocne jest posługiwanie się pięsetą , Poza tym zasada jest taka że jak mamy do nawleczenia wszystkie nici zaczynamy od ostatniej do pierwszej.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jaki owerlok, który chwytacz... Jak ci pomóc?

I jeszcze te nerwy za brak odpowiedzi w czasie krótszym niż jedna minuta po opublikowaniu pytania...

Ania


--- Ostatnio edytowane 2012-10-09 09:00:17 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Administrator
Dokładnie. Poproszę mniej nerwowo. My też mamy swoje prywatne życie i nie wisimy na forum od rana do wieczora czekając na nowe pytania. To nie 1 z 10.

Popatrz w instrukcję - tam jest wszystko rozpisane i rozrysowane, musisz przeciągnąć nitki przez poszczególne otworki. Nie jest łatwo dokładnie opisać jak założyć nitki w owerloku bo jest 4 lub 5. W internecie jest też sporo zdjęć overlocków. Służę zdjęciami mojego overlocka, może masz podobny albo ten sam?

KLIK
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie;)
Mam problem przy ściegu drabinkowym przepuszcza mi ścieg;((co mam zrobić?-załącznik
Macie jakiś pomysł?
pozdrawiam magda

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
sprawdz igle
jak nie pomoze,to zmniejsz naprezenie na lewej igle
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Właśnie stałam się posiadaczkę tego cuda - Meryllock 689. Dzięki Panu Pawłowi - szybka wysyła, super. I od godziny stoi na stole i czytam instrukcję i czekam aż się ogrzeje. Nawleczone mam 3 igły i nitki 4 bez tej przy czerwonym kółku.
Właśnie chcę pierwszy raz w życiu coś przeszyć owerlokiem (nigdy przy takiej maszynie nawet nie siedziałam) i nie wiem od którego ściegu zacząć. Co proponujecie na start?

--- Ostatnio edytowane 2016-12-01 18:22:53 przez piekara3 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I jeszcze jedna sprawa, jak używam 1 igły to muszę pozostałe całkowicie zdemontować? Jakoś takiej informacji w instrukcji nie znalazłam.
I co z nićmi? Mam nawleczone 4 więc jak chcę szyć trzema to jedną niepotrzebną trzeba całkowicie z tych wszystkich chwytaczy i innych elementów wyplątać?

Może moje pytania są głupie, ale przed owerlokiem siedzę pierwszy raz...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Właśnie stałam się posiadaczkę tego cuda - Meryllock 689. Dzięki Panu Pawłowi - szybka wysyła, super. I od godziny stoi na stole i czytam instrukcję i czekam aż się ogrzeje. Nawleczone mam 3 igły i nitki 4 bez tej przy czerwonym kółku.
Właśnie chcę pierwszy raz w życiu coś przeszyć owerlokiem (nigdy przy takiej maszynie nawet nie siedziałam) i nie wiem od którego ściegu zacząć. Co proponujecie na start?
Fajnie masz, też chciałabym mieć możliwość przeszycia drabinką dołów bluzek. Może kiedyś....
Zaczęłabym od tego, który jest ustawiony fabrycznie, chyba trzynitkowy ścieg drabinkowy (zajrzałam do instrukcji : D). Ozdób kilka rodzajów dzianin, przeszyj zgrubienia na szwach, trzeba poćwiczyć. Może wypróbujesz drugi ścieg drabinkowy i ścieg łańcuszkowy, zanim przestawisz dźwignię wyłącznika chwytacza?

I jeszcze jedna sprawa, jak używam 1 igły to muszę pozostałe całkowicie zdemontować? Jakoś takiej informacji w instrukcji nie znalazłam.
I co z nićmi? Mam nawleczone 4 więc jak chcę szyć trzema to jedną niepotrzebną trzeba całkowicie z tych wszystkich chwytaczy i innych elementów wyplątać?

Może moje pytania są głupie, ale przed owerlokiem siedzę pierwszy raz...
Każdy siedział kiedyś pierwszy raz przed owerlokiem. I lepiej 10 razy zapytać, niż zepsuć.
Tak, unikniesz przypadkowego wplątania tej nitki. Nawleczenie ponowne jest łatwiejsze i lepsze od awarii.

W sprawie igieł może pomogą właścicielki Merrylocków : )

Taka uwaga na koniec, czytałam tutaj na forum, że nie wolno wkręcać za głęboko śrubek mocujących, bo uszkodzą wtedy w środku uchwyt igieł.


--- Ostatnio edytowane 2016-12-02 10:03:31 przez Fides ---

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.