Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich forumowiczów. Od nie dawna zaczęłam swoją przygodę z szyciem odzieży. Przedtem to tylko obszywałam obrusy i firanki oraz wszywałam taśmy do firanek. Mam problem z przenoszeniem oznaczeń na materiał. W Burdzie posługują się jakimś papierem do kopiowania. Dlatego mam do Was pytanie czy nie znacie innych sposobów na przenoszenie tych oznaczeń oraz przenoszenie oznaczeń zapasów na drugiej części materiału, jak kroję na złożonym materiale. (Przepraszam jaki niezrozumiale napisałam ale nie wiem jak napisać o co mi chodzi :( )
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
na punktach stycznych mozesz zrobic sobie malutkie nacinki,a
zaszewki
w krawedzie na zaznaczonej stronie wbij szpilki i bedziesz mogla zaznaczyc zaszewke po drugiej stronie
:)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Dobrze napisałaś, o co ci chodzi, Erwinko ;-)

Podpisuję się pod tym, co napisała Roksanitka.

Chciałam jeszcze dodać, że nacinać na krawędzi materiału możesz nie tylko punkty styczne, ale wszystko to, co zaznaczone jest linią przystającą do krawędzi wykroju - linię załamania /np. zapięcia albo rozporka/, początek zaszewek, linie plisek itp. Co do punktów nie stykających się z krawędzią - ja radzę sobie szpilkami. Korzystam ze szpilek bez dużych łebków /przynajmniej w początkowej fazie/. Mając papierowa formą wciąż przypiętą do materiału, wbijam szpilki w punktach. które chce zaznaczyć. Ostrożnie odpinam formę i przerywam papier w miejscach, gdzie znajdują się łebki szpilek.

Na zdj. 1 - szpilki wpięte w złożony materiał w punktach, które są zaznaczone na wykroju. Ogółem do zaznaczenia było 6 punktów.
Na zdj. 2 - po odgięciu jednej warstwy materiału widać, w którym miejscu szpilki przebijają druga warstwę.
Na zdj.3 - wpinam dodatkowe szpilki po lewej stronie materiału, na obu warstwach, zaznaczając punkty z wykroju.
Na zdj.4 - rozłożony materiał z widocznymi szpilkami wpiętymi w punkty przeniesione z wykroju.

Zdjęcia pochodzą z mojego bloga ;-) Z postu o sukience na wakacje ;-)

Dodatkowo - kopiując zaszewki o liniach prostych nie musisz kopiować całych linii - wystarczy zaznaczyć szpilką czubek zaszewki i naciąć początek ramion zaszewki na brzegach materiału.

Ania



________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.