Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam!

Jestem trenerem i działaczem w klubie sportów walki. Wielu adeptów tego sportu zainteresowana jest kulturą Tajlandii, gdzie powstał Tajski Boks, a jego zawodnicy walcza w specyficznym rodzaju spodenek:









Mam nadzieję, że zdjęcia dośc dobrze pokazują o co chodzi. Takie spodenki kosztują dużo, ceny wahają się od 60zł za zwykłe bez specjalnych aplikacji albo w ogóle bez niczego do około 200zł za pięknie wykończone, oryginalne z Tajlandii.

W Polsce jest dostępnych bardzo mało wzorów, więc zdecydowałem się na próbę zlecić uszycie kilku par na potrzeby klubowe. Znalazłem już krawcową, która się tego podejmie. Pytanie brzmi:

Gdzie dostać odpowiedni materiał i jaki to jest materiał?

Podobno jest to satyna poliestrowa. Wiem, bo byłem ze swoimi spodenkami u pani krawcowej i ona mi tak powiedziała. W internecie zauważyłem, że są ogólnodostępne 4 rodzaje satyny:

Satyna cienka
Satyna Gruba
Satyno-Tafta (?)
Satyna gruba z lycrą.

Jak myślicie drogie koelzanki i koledzy który materiał będzie najlepszy na takie spodenki? I gdzie go kupić? Zależy mi na jakości/grubości materiału.


Moje drugie pytanie brzmi:

Gdzie znaleźć firmę, która zajmuje się wycinaniem kształtów z materiału? Chciałbym wyciąć logo klubowe oraz literki składające się na nazwę klubu i naszyć to na spodenki.


Pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc!

Artur, Klub Sportów Walki "Feniks"

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Spodenki do taja 3 Spodenki do taja 2 Spodenki do Taja 1
Avatar użytkownika
Świeżynek
I jak, naprawdę żaden krawiec/krawcowa nie pomoże??

no cóż, dzięki za chęci ;)

pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj oglądając zdjęcia .Mogła bym powiedzieć że to satyna gruba .Bo przecież musi być i wytrzymała prawda .Najlepszym pomysłem moim zdaniem było by się udać do jakiejś bystrej krawcowej która by pomogła przy wyborze tej tkaniny w hurtowni.Kupić na początek z interesującego Was kawałek materiału uszyć jedną parę spodenek ,a potem podjąć decyzję .Która tkanina najbardziej by Was interesowała .A te aplikacje ,pewnie wykonała by firma która się zajmuje haftami .
Tylko na początek proponuje zrobić kosztorys .Takich to spodenek, a potem podjąć decyzję .
Pozdrawiam Migotka
I jeszcze jedna sprawa zauważyłam że czarne i żółte są z tej samej tkaniny .Ale już zielone chyba z trochę sztywniejszej i cieńszej .
Tkany trzeba oglądać i dotykać by podejmować trafne decyzje w tej sprawie .

--- Ostatnio edytowane 2010-10-07 21:35:01 przez migotka ---
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.