Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witajcie!

Szyję kurtkę o kroju ramoneski, z wykroju z burdy. Wszystko idzie bardzo ładnie, ale stanęłam w czarnym dla mnie punkcie o nazwie WSZYCIE KOŁNIERZA.... :-(

Opis w burdzie do mnie nie przemawia, czy byłby ktoś w stanie wyjaśnic mi "łopatologicznie" jak to zrobic? Mam już uszyte plecy, obie strony przodu, ale nie połączyłam jeszcze tych trzech części ze sobą, gdyż nie wiem czy jeśli je zszyję, czy wszyję później kołnierz....

Poza kołnierzem jest jeszcze jeden element, wygląda jak NR 1 na załączonym obrazku, NR 2 to kołnierz.

Może ma ktoś z was jakiś rysunkowy schemat? Ja nawet nie wiem w którą stronę te części poukładac i od czego zacząc szycie...

Będę baaaaaardzo wdzięczna za rady... :-)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
wejdź na tę stronę http://www.husqvarnaviking.com/mediafiles/sewingroom/sewingroom_uk.asp
następnie otwórz zakładkę sewing techniques - tam są instrukcje (proste filmiki) jak co szyć. Mam nadzieję, że pomoże Ci to...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witajcie!

Szyję kurtkę o kroju ramoneski, z wykroju z burdy. Wszystko idzie bardzo ładnie, ale stanęłam w czarnym dla mnie punkcie o nazwie WSZYCIE KOŁNIERZA.... :-(

Opis w burdzie do mnie nie przemawia, czy byłby ktoś w stanie wyjaśnic mi "łopatologicznie" jak to zrobic? Mam już uszyte plecy, obie strony przodu, ale nie połączyłam jeszcze tych trzech części ze sobą, gdyż nie wiem czy jeśli je zszyję, czy wszyję później kołnierz....

Poza kołnierzem jest jeszcze jeden element, wygląda jak NR 1 na załączonym obrazku, NR 2 to kołnierz.

Może ma ktoś z was jakiś rysunkowy schemat? Ja nawet nie wiem w którą stronę te części poukładac i od czego zacząc szycie...

Będę baaaaaardzo wdzięczna za rady... :-)

Napisz więcej.

Z której burdy?

Z obrazka(zgaduję)1.to odszycie kołnierza tyłu. 2.kołnierz.

Opiszę ci dokładnie,ale zrób odbitkę z burdy.Poprostu zdjęcia wklej.

.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak! To odszycie kołnierza i kołnierz. Później wkleję zdjęcia i zeskanuję opis z burdy, teraz nie jestem w domu :-). Aczkolwiek super że jest ktoś chętny do pomocy :-).
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jestem!

W załącznikach znajdziecie zeskanowane:

- opis szycia z Burdy
- obrazek kurtki i poszczególne jego części

Mam uszyty cały tył. Uszyte mam też obie strony przodu. Rękawy też, ale wiadomo będę je wszywtać po zszyciu przodów z tyłem i po wszyciu kołnierza.

Mój problem: nie wiem i nie rozumiem totalnie NIC jeśli chodzi o wszycie kołnierza, a podszycie...? Nawet nie wiem jak je ułożyć, co do czego przyszyć. Błagam pomóżcie, ten kołnierz to dla mnie CZARNA DZIURA po prostu...


Jest to Burda 12/2009. Model 110

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
obrazki opis
Avatar użytkownika
Administrator
iskralight spokojnie, to nie takie trudne jak Ci się wydaje. Otóż kołnierz normalnie wszywasz jak kołnierz a tą małą część (obłożenie) wszywasz jako ostatnią część kołnierza. To bardzo ważna sprawa bo wtedy kurteczka będzie się ładnie układać.
Hehe czytając opis z Burdy można zwariować :D Nie jestem dobra w kwestiach wyjaśniania ale obłożenie doszywasz do dołu kołnierza tym mniejszym podkrojem. Wyobraź to sobie - ono musi się ładnie na plecach układać. Do dołu obłożenia doszywasz podszewkę.
Może jakiś profesjonalista się jeszcze wypowie? Nie umiem tego ładnie wytłumaczyć.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
iskralight spokojnie, to nie takie trudne jak Ci się wydaje. Otóż kołnierz normalnie wszywasz jak kołnierz a tą małą część (obłożenie) wszywasz jako ostatnią część kołnierza. To bardzo ważna sprawa bo wtedy kurteczka będzie się ładnie układać.
Hehe czytając opis z Burdy można zwariować :D Nie jestem dobra w kwestiach wyjaśniania ale obłożenie doszywasz do dołu kołnierza tym mniejszym podkrojem. Wyobraź to sobie - ono musi się ładnie na plecach układać. Do dołu obłożenia doszywasz podszewkę.
Może jakiś profesjonalista się jeszcze wypowie? Nie umiem tego ładnie wytłumaczyć.
Hehe, dzięki, ale ja dalej nic nie rozumiem... :-*

No nie wiem, mam na prawdę jakąś czarną dziurę w mózgu jeśli chodzi o kołnierz...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na kołnierzu masz dwa ważne punkty. Ten pierwszy z prawej (piszę o skanie) to początek wszywania kołnierza do podkroju, na przodzie kurtki też jest taki pkt, one się muszą stykać. Drugi pkt to miejsce w którym kołnierz powinien się stykać ze szwem ramienia.Do kurtki wszywasz spodnią część kołnierza. Najpierw masz zszyć te strony kołnierza bez pkt.
Odszycie tyłu łączysz na tym krótkim prostym odcinku z obłożeniem przodu i masz taki sam podkrój jak kurtki doszywasz to do wierzchniej części kołnierza.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Ta mała część nr 8 to pliska odszycia podkroju szyji,druga to oczywiście kołnierz.
Szyjesz najpierw sam kołnierz
1) przykładasz prawa do prawej i zszywasz kołnierz do punktu nr 4
2) nacinasz na brzegach aby sie ładnie układał,wycinasz różki itp to pewnie kazdy wie
3) odwracasz kołnierz na prawa strone,prasujesz.
4)bierzesz przód i odszycie (przód to częśc wykroju z przodu nr 1 to tez wszyscy wiedzą :) ),odszycie robisz z cżęśći przodu jak zaznaczono na przodzie
5)przykładasz obłożenie do przodu żakietu,zszywasz z dół punktów które Ci zaznaczyłam rózowym kolorem wszywająć zamek w odpowiedniej miejscu,odwraczasz na prawą i prasujesz
6)Uszyty kołnierz ma zaznaczonu środek tyłu i punkt wszycia na linii zszycia ramion,przykładasz środek kołnierza na środek tyłu,a punkt na kołnierzu na środek ramienia,przyszywasz kołnierz łącząc punkt 4 na kołnierzu z punktem 4 na przodzie,podcinasz ,nacinasz, itp zeby ładnie się układał
7)Bierzesz ta małą rzecz nr 8 czyli pliskę odszycia tyłu,przyszywasz do odszycia przodu tak jak dorysowałam ,jak byś odwróciła pliske z rysunku na drugą stronę i przyszywasz,rozprasowujesz szwy
8)Środek pliski przykładsz prawą do środka wszytego kołnierza i tyłu zakiet,złączenie pliski i odszycia przodu to linia zszycia ramion,tak tez dalej przykładasz punkty styczne,
(Pliska jest ułożona prawą strona do prawej strony tyłu a między nimi znajduje sie kołnierz)
9)po ułożeniu pliski w odpowiednich punktach ,upięciu całości przyszywasz,wazny punkt 4 znajduje się na kołnierzu ,przodzie i odszyciu to wszystko musi się stykać.
Jedni wszywaja podszewke po wszyciu kołnierza inni przed łączeniem częsci z podszewką,nie wiem ,ja ty to szyjesz...

Rety nie wiem czy jeszcze gorzej nie namieszałam ....:(

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
pliska odszycie
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Słuchajcie! ! ! WSZYŁAM KOŁNIERZ! :):):)

Dzięki wszystkim za pomoc !

Uszyłam kurtkę bez podszewki na razie, i wyszła bardzo fajnie :-). Kolejną szyję z podszewką, zobaczymy jak pójdzie.

Tymczasem dziękuję za pomoc!

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.