Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Trzeba sprawdzić czy nitka jest prawidłowe wyłożona ,czy przechodzi pod blaszką dociskową w bębenku. Docisk nitki reguluje się srubką ( zielona). Wstawiłem zdjęcie tylko dla orientacji zebu pokazać dzie jest srubka.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj jowitk4, mam nadzieję że zapoznałaś się z postem Czeremchy na str.1, tam jest dokładne wyjaśnienie jak regulować naprężenie nici by uzyskać prawidłowy, ładny szew. Jeśli o mnie chodzi - to przyznaję Ani rację że regulacja naprężenia w bębenku rzadko jest konieczna. No ale - może maszyna z chwytaczem rotacyjnym rządzi się innymi prawami? Powodzenia, niech Twój J14s sprawuje się nienagannie i niech nie zakłóca przyjemności szycia:):). Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję bardzo za pomoc, problem rozwiązany:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję bardzo za pomoc, problem rozwiązany:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję bardzo za pomoc, problem rozwiązany:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może opisz co zrobiłaś, będzie pomoc dla innych.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Miałam źle założona nitke.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:)
To bardzo częsty błąd początkujących. Cieszę się, że o to chodziło.
Bardzo proszę: jak najwięcej i jak najczęściej korzystaj z instrukcji. Podejrzewam, że też tam są wymienione najczęściej występujące "problemy" i sposoby ich usuwania.
Życzę powodzenia i sukcesów szyciowych!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czy to jest normalne, że nowy bębenek nie jest wyregulowany? Moja Elna 320 szyje z nowym bębenkiem ok dopiero przy ustawieniu naciagu nici górnej na 7-8 i to stuka, więc rozumiem, że za ciasno w bebenku? Czy może być inna przyczyna? Nić założona jak zawsze, próby na stabilnej bawełnie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czy to jest normalne, że nowy bębenek nie jest wyregulowany? Moja Elna 320 szyje z nowym bębenkiem ok dopiero przy ustawieniu naciagu nici górnej na 7-8 i to stuka, więc rozumiem, że za ciasno w bebenku? Czy może być inna przyczyna? Nić założona jak zawsze, próby na stabilnej bawełnie.

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.