Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie!


Ponieważ pod koniec maja biorę ślub cywilny, szaleję w internecie w poszukiwaniu odpowiedniej kreacji. Już dawno wpadła mi w oko przepiękna sukienka La Manii jednak wiem, że jej zakup znacznie przekracza moje możliwości finansowe:( Postanowiłam uszyć sobie coś podobnego, ale zupełnie nie wiem jaki materiał byłby najlepszy. Chciałabym, żeby była to tkanina elastyczna, miękka i gładka w dotyku. Na myśl przychodzą mi do głowy materiały takie jak bawełna ze streczem, punto, może żorżeta? Zupełnie się na tym nie znam więc bardzo proszę o pomoc w wyborze tkaniny. Czy wiecie jak długo szyje się taką sukienkę i czy jest to trudny fason?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Szyje się tyle czasu, ile trzeba ;-)

Można chociażby wykańczać ja ręcznie albo maszynowo - a to kolosalna różnica. Kroju nie widać nic a nic, więc szyłoby się raczej "wariację na temat", a nie kopię sukienki.

Elastycznego materiału nie kupowałabym. Jest go bardzo dużo dołem i ten dół sporo waży w proporcji do góry. Nigdy nie wiadomo, jak się zachowa i czy po godzinie na ciele, które rozgrzewa włókna /dodatkowy czynnik!/ sukienka nie okaże się o 10 cm za długa ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Pytając o czas szycia miałam na myśli to z jakim wyprzedzeniem trzeba udać się do krawcowej bo nie wiem czy jest to sukienka, którą szyje się np. 6 miesięcy bo jest tak skomplikowana czy wystarczy raptem jedna wizyta pomiarowa i tydzień później odbiór (zakładając, że moja waga się nie zmieni i krawcowa będzie miała czas).

Wydawało mi się, że krój jest bardzo prosty: góra jak zwykła bluzka typu T-shirt z rękawem 3/4, okrągłym dekoltem, natomiast dół po prostu luźny i rozkloszowany. Napisałam, że chcę coś podobnego, nie musi być to wierna kopia oryginału.

Większość podobnych gotowych sukienek, które porównywałam były właśnie z tkanin typu super jersey czy punto.

Jako zupełny, totalny i całkowity laik szukam jedynie porady Mistrza, który doradzi jaki materiał nadawałby się najbardziej na sukienkę tego typu.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Pytając o czas szycia miałam na myśli to z jakim wyprzedzeniem trzeba udać się do krawcowej
A to już zależy od renomy zakładu. Żadnej sukienki nie szyje się 6 miesięcy. Ba - żadna krawcowa nie pozwoliłaby sobie na tak długi proces szycia. Sylwetka klientki może się przez ten czas zupełnie zmienić. Po prostu - tak są ustawione kolejki we wziętych zakładach.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Szyć będę u krawcowej, która przyjmuje klientki w domu:) I z tego, co wiem to zamówienia spływają głównie w sezonie zimowym (studniówki, sylwester) lub letnim (kreacje świadkowych) więc liczę, że na taką sukienkę będzie jednak sporo czasu.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Sukienka jest chyba dość prosta: reglan z francuskimi cięciami (w necie można znaleźć nieco dokładniejsze zdjęcia, a burda miała kiedyś podobny fason), ale tutaj najlepiej sprawdziłaby się mięsista krepa albo gruba żorżeta najlepiej jedwabna, chociaż współczesny poliester też może być. Punto moim zdaniem, jak na taką okazję i prosty fason, trochę oklepane. Problem tkwi w tym, że w przeciętnym sklepie jest to dość trudne do dostania i nie tanie.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Administrator
Nie no nie szyj sukni ślubnej z punto. To fajna tkanina (jedna moich ulubionych) ale do ślubu jakoś nie pasuje.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
O takie konkrety mi chodziło:) Dziękuję serdecznie.

Rzeczywiście, tkanina punto wydaje się być hmm... zbyt mało elegancka, zbyt sportowa jak na tego typu sukienkę. Szkoda bo dobrze czuję się w takich materiałach i mogłyby dać efekt, jaki sobie wyobrażałam.

Poszperam w necie w poszukiwaniu tej mięsistej krepy lub grubej żorżety chociaż już teraz widzę, że w sezonie zimowym ciężko o ładne odcienie kremu czy pudrowego różu.

Jeszcze raz dziękuję serdecznie i pozdrawiam.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.