Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może komuś się przydadzą 2 tutoriale mojego autorstwa o szyciu aniołów (i innych człekopodobnych tild)

http://longredthread.wordpress.com/2012/12/03/tutorial-jak-uszyc-aniola-jak-uszyc-tilde/
http://longredthread.wordpress.com/2012/12/04/jak-uszyc-aniola-wlosy-ubrania-i-wykonczenia-tutorial-cz-ii/

Część 1 - dobór materiałów i szycie ciałka.
Część 2 - włosy,ubrania i wykończenia.

________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Właśnie szyję teraz anioła ale to raczej strój anioła do gotowej lalki. Ponoć w każdym domu powinien być anioł. Może być kupiony gotowy ale lepiej własnoręcznie wykonany. Mój anioł ma być tradycyjny ale też trochę nowoczesny. Sama nie wiem jaki wyjdzie. Jak będzie gotowy to pokaże fotki. Tylko brakuje mi konceptu jakieś "podpórki" czy stojaczka aby anioł był stojący. Moja lalka to taka nowoczesna - wysoka , szczupła i niestety nie stoi sama. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Zrób jej "szkielecik" z grubego, ale plastycznego drutu.
Albo z patyczków, połączonych "stawami" z drutu.
Nie może być stalowy, bo jest zbyt sztywny.
Zapytaj np. w Praktikerze, lub innym markecie budowlanym o drut w miarę trwały, plastyczny i nie łamiący się po kilku wygięciach.
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zibiasz dziękuję za ten wspaniały pomysł. Myślę, ze wg Twojego pomysłu zrobię z drutu dwie obręcze. Jedna mała będzie w pasie, a druga np dwa razy większa przy podstawie. Te dwie obręcze połączę "patyczkami" z drutu. Anioł będzie miał długą suknię to tego stelaża nie będzie widać. Tylko zastanawiam się czy ten stelaż łączyć na "stałe" z aniołkiem czy po prostu wstawiać w to aniołka tylko?
Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam w domu kupioną dwa lata temu tildę. Świetne tutoriale :) Aż sama mam ochotę uszyć taką lalkę ^^
Dziękuję za tutka :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Zibiasz dziękuję za ten wspaniały pomysł. Myślę, ze wg Twojego pomysłu zrobię z drutu dwie obręcze. Jedna mała będzie w pasie, a druga np dwa razy większa przy podstawie. Te dwie obręcze połączę "patyczkami" z drutu. Anioł będzie miał długą suknię to tego stelaża nie będzie widać. Tylko zastanawiam się czy ten stelaż łączyć na "stałe" z aniołkiem czy po prostu wstawiać w to aniołka tylko?
Pozdrowienia
Ja miałem raczej na myśli zrobienie prostego szkielecika wewnętrznego, zaszytego w środku, włożonego przed wypychaniem - nóżki, kręgosłup, rączki, kawałek szyi, żeby głowa nie opadała.
Każdy koniec drutu można zakończyć wygiętą np. na ołówku pętelką, żeby nie przebił tkaniny.
Wtedy można taką kukiełkę stawiać, sadzać, dowolnie formować jej pozycje.
Takiego sposobu używają modelarze i lalkarze.
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Świeżynek
Pierwszego anioła przygotuję w oparciu o lalkę - dlatego ten "druciany szkielecik" nie wykorzystam. Ale podpowiedź bardzo sensowna i do następnych prac przyda się. Prace posuwają się i myślę, że niebawem pokażę co mi wyszło.
Drucik jeszcze ciągle nieosiągalny a tymczasem lalka stoi w wąskiej , wysokiej szklance. Suknia anioła będzie długa więc szklanka nie będzie widoczna. To takie tymczasowe rozwiązanie.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mój anioł już gotowy. Jeszcze tylko nie ma "podpory", którą niebawem wykonam z drutu (wg podpowiedzi Zibiasza).
Tymczasowo za podporę posłużyła mi wysoka szklanka. Anioł ma ok 30 cm wysokości. Teraz tak myślę, ze anioł może "dostawać" pewne dodatkowe ozdoby np z okazji Świąt czy pory roku etc. W załączeniu fotografie. Pozdrawiam.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Anioł Anioł

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.