Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jeśli ktoś stawia jakieś wytyczne - w postaci chociażby ceny - to staramy mu się pomóc dokonać wyboru w takim właśnie zakresie cenowym.

Nie będziemy się przecież licytować kogo na ile stać?

Ani doradzać odkładanie pieniędzy. Każdy dysponuje tym, co ma.

Równie dobrze mogłabym na takie pytanie odpowiedzieć: odpuść sobie maszynę za 400 zł. Dołóż więcej i kup maszynę, którą mam ja i jestem z niej bardzo zadowolona. Mam Singera za dwa tysiące i to jest naprawdę super maszyna. Nie mówiąc już o tym, że w cenie maszyny dostałam 13 stopek i stolik powiększający pole szycia gratis. A panowie z serwisu to złote chłopaki.

Napisałam szczerą prawdę, ale czy to jest odpowiedź na konkretne pytanie?

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
ikk, jaki model Janome posiadasz?

czeremcha, bardzo dziękuję za pomoc. Wszystkim Wam bardzo dziękuję :D

Spróbuję zapolować na tego Silver Cresta, a jeśli mi się nie uda w najbliższym czasie to.... nie wiem na co się zdecyduję :D Następna jest chyba ta Janome potem Singer i w ostateczności jakiś nowy Łucznik :) (chyba, że macie coś jeszcze do zaproponowania w tej cenie) Będę raportować :D

A tak na marginesie, macie ulubione miejsca, sklepy internetowe gdzie kupujecie tkaniny? jest jakiś wątek temu poświęcony?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jeszcze jedno szybkie pytanie... czy obie maszyny Silver Crest biała i czerwona są równie dobre? Jest sznasa na czerwoną, niewielka ale jest :D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
eviee, ja "polowalam" na Horizona ale skonczylo sie na MC6600P, ale ja nie mialam ograniczen finansowych (chcialam sobie kupic fajna maszyne - jedni kupuja iphony inny samochody, a ja chcialam maszyne, ktora nie bedzie marudzic jak moj stary Brother;) i bedzie trochę mniej ważyć).
Nie wiem skąd jesteś, ale może masz w okolicy sprzedawcę u którego będziesz mogła wypróbować kilka różnych modeli w interesującym Cię przedziale cenowym.

Aniu Czeremcho, mam nadzieję, że to nie ja Ci się naraziłam :beczy: :beczy: mówiąc, że każdy chwali swoje - bo ja się z Tobą zgadzam w całej rozciągłości, tylko chcialam powiedzieć, że milczenie odnosnie Janome nie oznacza, ze marka jest zła - mam taka nadzieje :prosi:
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Była nadzieja na Silver Cresta... ale niestety nic z tego. Chyba poza tym jednym na allegro (zawyżona cena) nie da się go już dostać :(
Zrobiłam więc dzisiaj drugi research i potwierdzam to, co już tyle razy widziałam na tym forum - im ięcej się czyta, dłużej szuka - tym mniej się wie i mniej zdecydowanym się jest ... zadziwiające :D

Oto, co biorę pod uwagę (w kolejności)

1.Janome IT1011, Redstar B20,

2.Brother JS23 (wada:brak gwarancji, maszyna nowa), Singer Symphonie II 7020 (wada: powystawowa, krótka gwarancja), Arka Radom 888

3.Singer 8280, Brother BQ 17, Łucznik Weronika 2008 lub Ewa 2014 (lub inne, mocno się już w Łucznikach pogubiłam..)

Ufff... Już niczego więcej nie szukam bo mi głowa zacznie dymić ... :D
Dajcie proszę znać co myślicie.
Szczególnie interesuje mnie Wasze zdanie o Redstar B20 i Brother JS23 (trochę strach bo bez gwarancji, ale wygląda na solidną...) Nie wiem, czy pojawiały się tu wcześniej, genarnie tutaj też już się gubię - nie pamiętam, co i gdzie czytałam... :) Swoją drogą moglibyście pomyśleć o jakimś przewodniku dla takich mało zorientowanych jak ja :) Takim, co to by w jednym miejscu był, my laiki maszynowe byśmy całowali po rękach i cmokali z zachwytu :P Chociaż chyba i tak cmokamy, bo tu i miło i konkretnie i bez mydlenia oczu.. :D
Czekam na Wasze zdanie :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
1. Janome to pomyłka. Brak jakichkolwiek regulacji. Redstar nie ma pozycjonowania igły.
2. Brother JS23 - brak płynnej regulacji szerokości ściegu. Arka Radom 888 - regulacja szerokości tylko dla ściegu zygzakowego. Singer Symphonie II 7020 wydaje się nie mieć pozycjonowania igły.
3. Singer 8280, Łucznik Weronika 2008, Łucznik Weronika 2008 - regulacja szerokości tylko dla ściegu zygzakowego. Brother BQ 17 - brak płynnej regulacji szerokości ściegu.

A teraz - co ważniejsze?

Dla mnie samej - próbując posklejać to wszystko do kupy - najlepsza byłaby maszyna z pozycjonowaniem igły i płynną regulacją przynajmniej szerokości zygzaka.

Gdyby maszyna miała np. płynną regulację szerokości wszystkich ściegów, a nie miała pozycjonowania igły - szukałabym innej.

Ania


--- Ostatnio edytowane 2012-12-19 09:54:12 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Czeremcho, jesteś nieoceniona!!!!

Faktycznie, na moim Łuczniku często korzystałam z pozycjonowania igły, nawet nie pomyślałam, że tego może nie być... Trzeba naprawdę dobrze znać te maszyny i ich prawdziwe specyfikacje, bo to, co piszą, jak widzę, często nie jest kompletne.

Jest jeszcze Redstar R10, który wydaje się mieć i pozycjonowanie igły i regulację ściegów (czy się mylę?)Może więc to jest maszyna dla mnie? Jeśli nie to chyba albo ten Singer, albo Arka Radom (ma najlepszą cenę i gdzieś chyba czytałam, że ma dobry serwis i to chyba był Czeremcho Twój post :)

Ostatnie więc pytanie (obiecuję!) o ten Redstar R10 - co sądzicie? Wydaje mi się, że ktoś z forum nawet ją ma

Czeremcho raz jeszcze bardzo, BARDZO Ci dziękuję za pomoc! :D
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Sęk w tym, że na korpusach maszyn zwykle jest narysowana opcja pozycjonowania /przy okazji - dodają sobie to jako kolejny "program szycia" ;-)/, a na Redstarze tego nie ma...

Czyli - albo dorwać gdzieś instrukcję, albo użytkownika tej maszyny ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Wybór dokonany, mam nadzieję :D W każdym razie muszę się zdecydować dzisiaj bo zwariuję :p

Najbliżej mi chyba do Redstar B20, z brakiem pozycjonowania igły może jakoś da się wyżyć :) Jakby co mam jeszczę tego nieszczęsnego Łucznika w odwodzie (nie powędruje w aż takie strychowe czeluści jak planowałam - pozwolę mu zostać trochę bliżej :D)

Z Łuczników i Singera już zrezygnowałam, chociaż zupełnie zauroczyła mnie ta maszyna: http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-singer-834-ideal-i2886133178.html - może ktoś się skusi :)

Sprawdzam jeszczę Sirubę HSM 2215, ale niewiele wiem o tej firmie i tym modelu...

Dziękuję Wam bardzo za pomoc. Czeremcho, Tobie należą się specjalne podziękowania - cały czas wracam do twojego postu z wadami poszczególnych, wybranych przeze mnie maszym :)

Dam znać pewnie dzisiaj jeszcze, jak zamówię maszynę. Oby to była dobra decyzja.. :D

Avatar użytkownika
Świeżynek
Kupione :) Teraz tylko czekać na paczkę, może z Mikołajem przyjdzie :D
Za nową maszynę zapłaciłam 300zł, myślę, że to dobra cena za ten model

Oby nam się dobrze współpracowało :D

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.