Wersja do druku

69 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Świeżynek
co zle zszylas i co z tymi nogawkami nie tak?
Ech... nie wiem, czy dam rade to dobrze opisac... najpierw bezmyslnie zupelnie zszylam po zewnetrznych krawedziach (jak na pierwszym obrazku) :szok: i wyszla mi spodnica :) wiec szybko sprulam, ale nie do konca - tylko do kroku... i gdy chcialam zszyc juz poprawnie i probowalam dopasowac wewnetrzne szwy nogawek tak, zeby mi sie cztery szwy zeszly w jednym miejscu, to sie okazalo, ze sie nie da, bo mam za krotka jedna krawedz... czy problem moze wynikac ze zlej kolejnosci szycia? czy jest jakis inny sposob/wykroj na dresowo-pizamowe spodnie bez zewnetrznego szwu na nogawce?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Moim zdaniem - spokojnie można skopiować takie spodnie od swoich własnych, sprawdzonych i ulubionych. Według tej metody.

Tyle, że trzeba pewne rzeczy ogarnąć. Część ze zdjęcia, czyli w zasadzie kompletną nogawkę trzeba skroić dwukrotnie, ale jako lustrzane odbicia. Dla pewności trzeba napisać sobie na formie, która krawędź w rejonie bioder /górna, z podkrojem/ tyczy się przodu, a która tyłu. Jedną część kroisz układając formę napisem do góry, a drugą - odwracając formę napisem do materiału. Zaznacz na materiale, który brzeg to przód, a który - tył. Możesz to zrobić na przykład przypinając po jednej agrafce przy krawędziach przodu.

Zszywasz najpierw pionowy, długi szew wzdłuż nogawki - najpierw w jednej, potem w drugiej części. Powstają dwie osobne nogawki. Wywracasz je na prawą stronę. Układasz jedną nogawkę na drugiej, a dokładniej - zaznaczoną agrafką krawędź przodu jednej części na krawędzi przodu drugiej. Spinasz szpilkami albo fastrygujesz i zszywasz - od góry przodu przez szew w kroku aż po górny brzeg tyłu.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Wiecie, mnie się kiedyś udało uszyć legginsy dla dziecka, ale ja po prostu odrysowałam je leżące płasko, tak normlanie. Otrzymałam 2 części - czyli połowę lewą i prawą. Potem mama poradziła mi zszycie ich najpierw w kroku (jedna nogawka włożona w drugą), a potem zszycie wewnętrznych stron nogawek.
________________________________________________________
Uwielbiam patchworki!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ech... nie wiem, czy dam rade to dobrze opisac... najpierw bezmyslnie zupelnie zszylam po zewnetrznych krawedziach (jak na pierwszym obrazku) :szok: i wyszla mi spodnica :) wiec szybko sprulam, ale nie do konca - tylko do kroku... i gdy chcialam zszyc juz poprawnie i probowalam dopasowac wewnetrzne szwy nogawek tak, zeby mi sie cztery szwy zeszly w jednym miejscu, to sie okazalo, ze sie nie da, bo mam za krotka jedna krawedz... czy problem moze wynikac ze zlej kolejnosci szycia? czy jest jakis inny sposob/wykroj na dresowo-pizamowe spodnie bez zewnetrznego szwu na nogawce?
o, takie zszywanie mnie również się przytrafiało, kiedy zaczynałam szyć gatki swoim chłopakom.


Jak patrzę na wykrój, to na nim nie widzę, gdzie masz przód, gdzie tył - z przodu linia paraboli jest mniej krzywa (mniej materiału odcinasz), z tyłu pośladki z reguły mają większe podcięcie, i niżej nieco - dłuższa linia paraboli - wyżej sięga linia talii (pośladki są często bardziej wypukłe) - by początek rowka był ładnie zakryty (chyba, że szyjesz "biodrówki" ) nie wiem czy to jasne.

szycie najpierw nogawek, czy zszycie przodu i tyłu a potem nogawki - przećwicz sama i wybierz metodę dla ciebie wygodniejszą. Zwróć jedynie uwagę, by sobie ładnie pospinać przód do przodu i tył do tyłu - ja się przy tym myliłam dosyć często; no i dobrze sobie zepnij "zejście się" szwów w kroku. i będzie ładnie.:tak:

jeszcze jedno: jak będziesz zszywać nogawki, to zszywaj każdą od góry, bo czasem warstwy się przesuwają - ja tak miałam, stopka krocząca mi pomagała, albo regulacja nacisku stopki, no i pilnowałam obu warstw tkaniny/dzianiny, żeby się nie przesuwały



--- Ostatnio edytowane 2013-01-21 11:25:54 przez pajesia ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Jak patrzę na wykrój, to na nim nie widzę, gdzie masz przód, gdzie tył
Ten wykroj to tylko obrazek pogladowy z linkowanego wyzej bloga, u mnie bylo dobrze widac roznice w podkroju, poza tym nie kroilam od nowa, tylko przerabialam istniejace duze spodnie na male dla synka :)

Bardzo Wam dziekuje za pomoc... Moze jednak sprobuje jeszcze raz, bo pizamowe spodnie z zewnetrznym szwem nie sa zbyt wygodne. Mnie tez szew "gryzie" w nogi, mlodego tez by pewnie gryzl, zwlaszcza ze uszylam jedna pare dzersejowa i scieg owerlokowy jakis drapiacy mi wyszedl... :)

Czeremcho - kroic dwukrotnie jako lustrzane odbicie - czy to wychodzi na to samo, co kroic raz ze zlozonego materialu prawa strona do srodka??
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tak ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Tak ;-)

Ania
Tak myslalam :) Dziekuje.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam, w zawiązku z tym że ma to być wątek o problemach błahych i nie tylko, to ja mam taki: jak przechowujecie nici? Jako że od niedawna szyję intensywniej, zaczyna mi brakować miejsca na nici, no i wiadomo, w trakcie poszukiwania odpowiedniego koloru pozostałe zaczynają się plątać. Macie jakiś fajny patent?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa


Może mało fajnie, ale innego wyjścia nie widzę ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wow super:), na szufladę na razie nie ma szans, pozostaje zorganizować sobie większe pudełko. Dziękuję.
________________________________________________________

69 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.