Wersja do druku

69 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czeremcho, czy to zdjęcie przedstawia Twoje zbiory czy to tylko przykład z internetu? Taka ilość mnie z lekka przeraziła. Zaskoczyło mnie również, że dominują w zestawie nici na małych szpulkach. Czy dobrze zgaduję, że taka duża różnorodność wynika z faktu, że zestaw zawiera nici przeróżnej grubości o o różnym zastosowaniu?

Ja mam na razie ok 20 szpulek i grzecznie się mieszczą w małym przezroczystym pudełku.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
To moje ;-) Nici używane, posegregowane kolorami. Na bok w szufladzie odłożyłam grube nici do dekoracyjnych szwów na jeansach.

Te nie zaczęte stanowią pozostałość po zakładzie krawieckim i pasmanteryjce, którą kiedyś prowadziłam. Nie ma szans, żebym nie dobrała koloru, kiedy szyję ;-) Pudełka z pomieszanymi kolorami zawierają nici jeszcze nie naruszone, czekające na swoją kolej. A pozostałe? Cóż, mam też i wiekowe nici, które oceniam na jakieś 30 lat ;-) Wciąż dobre, nie sprawiające kłopotów podczas szycia, wciąż mocne. Ale - dzięki temu - mam spory wybór ;-)


No i dodatkowo nici owerlokowe, też trochę ;-)

Ania

--- Ostatnio edytowane 2013-01-22 13:21:29 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
no to podobnie pewnie wygląda u mnie ale ja mam na nie wielką skrzynię nici w nawojach do 1000y i wielkie pudło nici 5000y bo nie mam szuflady i raczej małe szanse na nią :(
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam.
Bardzo potrzebuje pomocy odnośnie bluzki nr 101 z Burdy 1/2013. Moje umiejetnosci krawieckie sa raczej niewielkie, probuje od niedawna i nigdy sie nie uczyłam szyc. rozumiem jak uszyc bluzke, nawet zamek kryty nie jest dla mnie przeszkoda, ale nie mam bladego pojecia jak poradzic sobie z kolnierzykiem:( nastepujacy opis zupelnie nic mi nie mowi:
"tasme wypustkowa przyfastrygowac do dolnego brzegu wzmocnionej wkladem pliski podkroju szyi tak, by zwoj wypustki lezal na podkroju szyi przy zaznaczonej linii szwu, a plaska tasma lezala w zapasie szwu. Przyszyc tasmę wypustkową wzdłuż linii szwu, szyć specjalną stopką do wszywania zamków błyskawicznych. Taśmę wypustkową ulożyć w dół, zapasy szwów zaprasować w pliskę."

zupełnie nie rozumiem jak to ma wygladac. moze ktos bedzie szyc te bluzke i byłby tak miły, żeby wytłumaczyc mi to jakoś jasniej, na pewno duzo pomoglyby mi zdjęcia. Nie znam nikogo kto potrafilby szyc i mógłby mi pomóc, wiec bardzo liczę na Waszą pomoc:)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nie mam tej Burdy... Na polskiej stron ie Burdy nie ma rysunku technicznego tej bluzki, a z kolei Burda ze strony niemieckiej różni się od polskiej...

Czy ja dobrze widzę i rozumiem z opisu, że ta bluzka nie ma kołnierzyka, a szeroką plisę wokół szyi? W szwie nasadowym plisy /czyli łączącym ją z bluzką/ jest wszyta tasiemka z wypustką?

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
tak tak, wlasnie to jest taka szeroka plisa:) oczywiscie dla mnie, nieobeznanej z fachowymi nazwami, to kolnierzyk, tyle że taki okrągły, polożony płasko na bluzce:) tylko nie rozumiem właśnie jak ma iść ta taśma...skoro każą ją przyszyc do dolnego brzegu plisy, to jak ją potem połączyć z bluzką? może ten dolny brzeg dotyczy czegoś innego? chyba że ja zle rozumiem, bo dla mnie dolny brzeg, to ten, ktory jak zaloze bluzke, bedzie na dole.
a teraz, w trakcie pisania przyszlo mi cos jeszcze do glowy...czy to moze być tak, ze tę plisę przyszywa sie własnie dolnym brzegiem do gornego brzegu bluzki? czyli, że nie da się później "zajrzeć pod" plise? bo ja cały czas myslałam, że muszę przyszyć gorny brzeg do gornego brzegu i wtedy doł plisy bedzie po prostu zwisac na bluzce (stad przekonanie ze to kołnierz)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Generalnie - o wszywaniu taśmy z wypustką masz tu.

Czytanie opisów szycia bywa trudne dlatego, że prześlizgujemy się po słowach szukając czynności do wykonania, a nie skupiając się na tym, czego one dotyczą ;-) I wystarczy zgubić jedno słowo... ;-)

Analizujmy zatem:

- "tasme wypustkowa przyfastrygowac" - to wiadomo

- "do dolnego brzegu wzmocnionej wkladem pliski podkroju szyi" - czyli już wiadomo, że chodzi o plisę wykańczającą dekolt /pewnie w opisie części wykroju jest tak samo nazwana/ i że chodzi o jej dolny brzeg, czyli bynajmniej nie ten przy szyi. Jak go inaczej nazwać? No dolny brzeg, bo jaki? ;-)

- "tak, by zwoj wypustki lezal na podkroju szyi tak, by zwoj wypustki lezal na podkroju szyi przy zaznaczonej linii szwu, a plaska tasma lezala w zapasie szwu " - to znaczy tak, by taśma była skierowana płaską częścią w kierunku brzegu materiału, a pogrubienie wypustki leżało na plisie podkroju szyi.

- "Przyszyc tasmę wypustkową wzdłuż linii szwu, szyć specjalną stopką do wszywania zamków błyskawicznych." - jak w tutorialu przygotowanym przez Lolajoo,

- "Taśmę wypustkową ulożyć w dół," - czyli nie w kierunku szyi ;-)

- "zapasy szwów zaprasować w pliskę" - czyli zaprasować w kierunku plisy podkroju szyi.

Czyli - wykończona wypustką plisa otaczająca szyję ma mieć ową wypustkę na samym brzegu, a dodatki na szwy zaprasowane pod spód.

"czy to moze być tak, ze tę plisę przyszywa sie własnie dolnym brzegiem do gornego brzegu bluzki? czyli, że nie da się później "zajrzeć pod" plise?"

Dokładnie tak ;-) Ma to wyglądać tak, jakbyś na bluzkę położyła sobie rureczkę z materiału kilka centymetrów od szyi.

Ania











--- Ostatnio edytowane 2013-01-24 08:55:25 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
dziekuję bardzo! zastanawialam sie nad tym kilka dni, po prostu nie docierało do mnie, ze tak to moze wygladac, a teraz wszystko jasne:) dziekuję serdecznie za pomoc:)



--- Ostatnio edytowane 2013-01-23 16:12:30 przez Hedgehog ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Link o wszywaniu taśmy z wypustką nie działa.
Avatar użytkownika
Administrator
Link nie działała bo się pomieszał link z forum z linkiem z bloga Loli. Teraz działa ;) KLIK
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

69 stron: < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.