Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Kochani, liczę na waszą pomoc. Otóż chciałabym sobie uszyć spódnicę z koła, bo jestem w zespole tańca ludowego i taki rekwizyt jest bardzo przydatny. Jednak boję się, że przy obrotach moja spódnica będzie w pasie, a wolałabym żeby owszem podnosiła się przy obrocie, jednak tylko do wysokości połowy uda (a przynajmniej nie tak wysoko żeby było widać pupę;)). Czy ona musi być skrojona z koła żeby robić taki efekt, czy może po prostu dziewczyny które miały takie spódnice po prostu miały skrojone z jakiejś mniejszej części? Nie mam okazji tego dokładnie oglądnąć dlatego chciałam spytać o poradę :)
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ten wątek został przeniesiony z kategorii KRÓTKI KURS SZYCIA.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
miałam kiedyś spódnicę z 12 klinów, kliny dopasowywały się do bioder, potem rozszerzały się. Efekt był taki, że pięknie falowała w okolicach kolan (moja spódnica z połowinek).
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
moja droga!!!myślę,że w tego typu spódnicach właśnie o to chodzi żeby było widać te długie białe majtasy!!!Nie oglądałam takiej spódnicy,ale szyłam kiedyś spódnice do can-cana i one właśnie są z koła.Ale powiem Ci,że chrześnicy mojej szyłam sukienkę na wesele z całego koła i długo musiała się kręcić żeby "było widać"natomiast na poprawiny szyłam jej suknię z połowy koła i dosłownie przy jednym obrocie było widać wszystko!!!Spódnicy z koła jest po prostu bardzo dużo i zanim ona się "rozbuja"to Ty się przestaniesz kręcić!!!Prześlę Ci zdjęcie jak to wygląda fioletowa sukienka jest z koła a błękitna z połowy koła!Mam nadzieję,że dałam jakieś światełko w tunelu"
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Zdjęcia nie przeszły

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
właśnie dziś byłam na próbie i miałam okazję się przyjrzeć - i jest tak jak mówisz - da się zobaczyć co nieco, ale zanim kobieta się rozkręci to spódnica jeszcze nie jest w pasie ;) więc spróbuję pewnie uszyć najprościej - z koła - z jakoś poskładanego materiału i na gumeczkę:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W strojach ludowych spódnice były szyte z dwóch prostokątów suto zmarszczonych w pasie. Wtedy w tańcu nie podnosiły się aż do pasa, tylko tworzyły taką "obręcz". Z koła chyba nigdy nie szyto (w swoich książkach dotyczących strojów ludowych nigdy tego kroju nie spotkałam).
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
W strojach ludowych spódnice były szyte z dwóch prostokątów suto zmarszczonych w pasie. Wtedy w tańcu nie podnosiły się aż do pasa, tylko tworzyły taką "obręcz". Z koła chyba nigdy nie szyto (w swoich książkach dotyczących strojów ludowych nigdy tego kroju nie spotkałam).
Kiedyś moja babcia szyła dla mnie i moich sióstr takie spódnice ludowe i serdaczki.Nie szyłam nigdy takich spódnic ,ale tez cos kojarze że wykrój był z dwóch dużych kawałków tkaniny bardzo suto przymarszczonych w pasie,dlatego ta spódnica przy obrocie zamyka się ku dołowi i tworzy jak to Anett napisała "obręcz",uszyta spódnica z koła lub pólkoła będzie unosic sie ku górze i nie będzie tego efektu o który chodzi w spódnicy ludowej.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.