Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Męski to na pewno nie jest :D nie w moim guście. Ale jako zastępowanie modelek na wybiegu, czemu nie :D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
............. facet w damskich ciuchach źle mi się kojarzy ;)
Powiedz to milionom Szkotom ;)
Ja sobie uszyłem kilt po powrocie ze Szkocji ( work and trawel ) - oczywiście w plamki wojskowe ( co ciekawe takie oryginalnie można dostać w sklepach z suvenirami w brytyjskim camuflażu zwanym DPM )
:)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Ajtam, ajtam Szkoci noszą tylko spódnice, do tego wysokie buty. A reszta jest typowo męska :D Zresztą Wojtek też uszył sobie kilt i latem paradował w nim :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Mistrz Krawiectwa
Polecam kilt na te letnie upały które mogą zaatakować nas w przyszłym roku,, co za ulga !! A klimat nam się ociepla, więc naprawdę poważnie noszenie takiej spódniczki przez panów , szczególnie w obrębie domu, jest i praktyczne i uważam, że nowatorskie. Ciekawy jestem opinii koleżanek od szycia !!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja jestem za ,tylko gdzieś słyszalam,że szkoci nie noszą majtek pod kiltem .Ciekawe czy to prawda?:D:D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
hahah Wojtek najlepiej bez :)))
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Administrator
Podobno faktycznie nie noszą... :D
A co do noszenia (w domowym zaciszu oczywiście) kiecek przez mężczyzn to nie mam nic przeciwko byleby nie uwieczniali tego na zdjęciach jak tu: KLIK, KLIK ;)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ha ha "za manekina robi członek innej rasy" :D B-)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To gdyby któraś Pań by chciała zrobić letni przezent swojemu mężczyźnie... przepis na Kilt
Bądź któryś z Panów odkryłby korzenie na północnych wyspach :)

http://members.iinet.net.au/~wgoonfan/regiment/Kilt.jpg

http://www.scottishdance.net/highland/MakingKilt.html

A tu trochę "kiecek" męskich z całego świata.
http://www.kiltmen.com/world.htm

A propos historii ubioru, którą miałem przyjemność studiować:
- w starożytnym Egipcie Faraonowie nosili "spódniczki"
- w starożytnym Babilonie również ( co ciekawe ze skóry , gładką stroną do środka z futrem na zewnątrz.
- w Rzymie i Grecji togi
- i całą reszta ówczesnego świata
- w krajach Skandynawskich i ogólnie krajów północy to właśnie mężczyzna nosił spódniczki ( patrz Szkocja ) ,a kobiety spodnie. (miało to uzasadnienie nie tyle co wygody co reprodukcji... panie lubią ciepło w szczegółnych miejscach, a dla panów wskazany jest przewiew ;) - jak to mawiają - wjaja dzisiaj )
Dopiero zapędy i mentalność Średniowiecza wprowadziły ten żelazny podział , który trwa do dziś. Żeby wszystko było estetycznie i zgodne z kanonami religi wiodącej - no i wygodniej sie dosiadało w spodniach konia.

Jeśli gdzieś popełniłem błąd to przepraszam.... dawno to studiowałem.

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
chyba przydałby się zewnętrzny wątek Historia ubioru
Jest to jakby nie patrzeć niezła inspiracja, a jak każdy wie historia lubi się powtarzać.
________________________________________________________

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.