Wersja do druku

5 stron: 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Przede wszystkim witam Wszystkich.
To mój pierwszy wpis:)

Postanowiłam się nauczyć szyć. Wychowałam się obok maszyny do szycia, gdyż Mama dużo szyła, ale nigdy nie dopuszczała mnie do Łucznika, bo jak widziała co z nią robię, to od razu ją zabierała i miałam szlaban:) Tak czy inaczej, Mamusia z zamiłowania zbieraczka, kupowała w miarę systematycznie "segregatory" Sekrety dobrego szycia. Ostatnio wygrzebałam je w piwnicy, przywiozłam do domu i sfotografowałam te działy, które uznałam za wartościowe do nauki (przynajmniej na początek).
Na pierwszy ogień poszły Techniki szycia.
Paru numerów nie ma. Teraz nie wiem, których, bo nie sfotografowałam okładek, a segregatory wróciły do Mamy. Poskładałam wszystko, ale brakuje mi paru stron. Część znalazłam na pewnym "gryzoniu" (nie będę robiła reklamy:) ), ale mimo to nie mam stron: 2-4; 30-34; 51-56; 59; 119-120; 132-140; 143-149. Ostatnia strona, jaką mam to z tego działu str. 248.

Gdyby ktoś miał którąś z brakujących stron prosiłabym o przesłanie czytelnego zdjęcia na adres: [email protected].

Nie jestem znawcą, ale jako laik wydaje mi się, iż jest to bardzo fajne czasopismo, dla początkujących.

Jeśli komuś by się przydały te informacje, które skompletowałam, to udostępniam pdf (długo się wczytuje - waży ok 300 MB, można zapisać do siebie na dysk, żeby za każdym razem nie czekać) http://fotomagi.pl/galeria/pobieralnia/Techniki_szycia_ok.pdf .
Mam zamiar zrobić jeszcze coś takiego z działem Tajniki krawiectwa, Przewodnik po tkaninach.

Jeśli dostanę któreś z brakujących stron, zamieszczę uaktualnionego pdf. Mam nadzieje, iż uda się to skompletować :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Odwaliłas kawał roboty :)
________________________________________________________
Moja praca, moja pasja - http://aleksandra-krajnik.pl/
Aleksandra i jej mała manufaktura - http://aleksandra-szyje.blogspot.com/
Koszulki, dużo koszulek - http://t-max.pl
Avatar użytkownika
Świeżynek
Trochę mi się nudzi..:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przede wszystkim witam Wszystkich.
To mój pierwszy wpis:)

Postanowiłam się nauczyć szyć. Wychowałam się obok maszyny do szycia, gdyż Mama dużo szyła, ale nigdy nie dopuszczała mnie do Łucznika, bo jak widziała co z nią robię, to od razu ją zabierała i miałam szlaban:) Tak czy inaczej, Mamusia z zamiłowania zbieraczka, kupowała w miarę systematycznie "segregatory" Sekrety dobrego szycia. Ostatnio wygrzebałam je w piwnicy, przywiozłam do domu i sfotografowałam te działy, które uznałam za wartościowe do nauki (przynajmniej na początek).
Na pierwszy ogień poszły Techniki szycia.
Paru numerów nie ma. Teraz nie wiem, których, bo nie sfotografowałam okładek, a segregatory wróciły do Mamy. Poskładałam wszystko, ale brakuje mi paru stron. Część znalazłam na pewnym "gryzoniu" (nie będę robiła reklamy:) ), ale mimo to nie mam stron: 2-4; 30-34; 51-56; 59; 119-120; 132-140; 143-149. Ostatnia strona, jaką mam to z tego działu str. 248.

Gdyby ktoś miał którąś z brakujących stron prosiłabym o przesłanie czytelnego zdjęcia na adres: [email protected].

Nie jestem znawcą, ale jako laik wydaje mi się, iż jest to bardzo fajne czasopismo, dla początkujących.

Jeśli komuś by się przydały te informacje, które skompletowałam, to udostępniam pdf (długo się wczytuje - waży ok 300 MB, można zapisać do siebie na dysk, żeby za każdym razem nie czekać) http://fotomagi.pl/galeria/pobieralnia/Techniki_szycia_ok.pdf .
Mam zamiar zrobić jeszcze coś takiego z działem Tajniki krawiectwa, Przewodnik po tkaninach.

Jeśli dostanę któreś z brakujących stron, zamieszczę uaktualnionego pdf. Mam nadzieje, iż uda się to skompletować :)


Latea.:D:D Super sprawa.:oklasky::oklasky:
Ściągnęłam sobie /trochę to trwało/ i dla takich amatorek jak ja to jest naprawdę dobra rzecz. Tym bardziej, że jestem osobą niedowidzącą a tutaj zdjęcia są bardzo wyraźne i duże. Bardzo wiele rzeczy sobie przypomniałam. Moja mama jest krawcową, dziś nie szyje z racji wieku i zdrowia. Jak dawniej szyła to siłą rzeczy obserwowałam co i jak robi. Teraz oglądając ten poradnik wszystko jest łatwiejsze:):tak::tak::tak:
Mam nadzieję, że ktoś będzie miał brakujące strony.
Pozdrawiam i gratuluję dobrze wykonanej pracy:)

P.S.
Proszę zeskanuj pozostałe poradniki. Na pewno przydadzą się wielu amatorkom i początkującym.


--- Ostatnio edytowane 2013-03-10 20:52:34 przez mamamarta55 ---
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
jakie masz działy? mam kilka numerów, jak młoda da to dzisiaj sprawdzę, jak nie da to wieczorem sprzwdzę
pozdrawiam
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam jeszcze tajniki krawiectwa i przewodnik po tkaninach, ale tu też będzie brakowało stron. Nie fotografowałam wykrojów. Wzięłam od Mamy jeszcze trzy jakieś stare książki, które miała z kursów krawiectwa. Jak znajdę trochę czasu to sfotografuję książki i je umieszczę. Ale najpierw Sekrety dobrego szycia dokończę:). Tylko chwilowo nie mam czasu...:)
Niestety nie wiem, których numerów brakuje- strony były już poukładane, a z tego co wiem, strony działów były publikowane "losowo".

--- Ostatnio edytowane 2013-03-11 09:05:02 przez latea ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
techniki szycia:
mam 1-4 i 31-34
napisz mi maila na priv to zrobię fotki i ci wyślę
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
O tak ściągnięcie pliku faktycznie "trochę" trwało ale serdeczne dzięki, przyda się :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki Changeli są dodatkowe strony. Dziękuję :)
Uaktualniony pdf pod tym samym adresem.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
a możesz te nowe strony wrzucić jeszcze odrębnie? Musiałam pociąć tego gigant-pdfa, bo mój czytnik pdf nie radzi sobie z takimi grubasami :)

5 stron: 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.