Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Serdecznie Was witam i od razu jestem zmuszona prosić o poradę ;). Od dawna chciałam coś zacząć działać w temacie krawiectwa. Jak dotąd niewiele miałam z tym wspólnego. Ale powiedziałam sobie, że czas spełnić marzenia i chociaż spróbować się czegokolwiek nauczyć. I tu pojawia się moje pytanie. Jaką maszynę do szycia polecacie mi kupić na początek? Wiadomo, że nie chce się wykosztowywać za nadto, bo nie wiem co mi z tego szycia wyjdzie... ale pewnie znacie jakieś sprawdzone marki, które możecie polecić. Mam jedynie starą maszynę Łucznik ale ciągle się psuje i wole kupić nową niż się z nią męczyć. Moja babcia jest krawcową (ale szyje na ręcznej zabytkowej maszynie) więc nie zna się na tych " elektornicznych dziwakach". Następnie, zastanawiam się, czy kurs jest bardzo pomocny, czy może wystarczy zapał i książki? Mój cel? Szycie strojów ludowych. Na razie bardzo odległy, ale mam bzika na punkcie folklory więc planuję zacząć od dodatków w tematyce "folk"
z góry dziękuję za porady i pozdrawiam ciepło!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Tusiu, fajny masz atavarek.
co do odp na niektóre z pytań: ja obstawiam Janome i Husqvarnę. Poczytaj wątki w temacie "moja maszyna" i pozostałe traktujące właśnie o nowych maszynach w różnych przedziałach cenowych - pomogą Ci podjąć decyzję właściwą.
Ja sama mam do dyspozycji Łucznika 466, o którym pisałam. Marzę o nowej maszynie, którą nabędę, jak będę przy pieniądzach.
Czy kurs pomocny? nie wiem, bo nie chodziłam... ja ćwiczyłam, ćwiczyłam, na żywioł, pytałam Ciocię (telefonicznie) i sąsiadki co i jak, przypominałam sobie jak moja, już ś.p. Babcia szyła na Singerze pedałowym...
Na pewno Twoja Babcia może przeszkolić Cię z kroju (konstrukcje, jak np samemu rozrysować sobie rękaw, spodnie) i szycia, bo obsługi maszyny nauczysz się z instrukcji obsługi.
powodzenia!

--- Ostatnio edytowane 2010-12-06 00:04:37 przez pajesia ---
Avatar użytkownika
Administrator
Witaj!
Myślę że Pajesia napisała wszystko w temacie :) Tez polecam maszyny marki Janome albo Husqvarna :) Warto trochę dołożyć i cieszyć się dobrym sprzętem przez lata.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
dzięki za porady! kupiłam maszynę ze średniej półki ale wydaje się w porządku.. jak tylko znajdę w mieście hurtownie materiałów zaczynam próbować!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.