Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,

uszylam spodnice na gumce dosyc szerokiej 2,5/3 cm i gumka sie w pewnzm miejscu sklada? Macie jakis pomysl jakby ja przymocowac aby tego nie robila?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Guma skręca się czy składa?
Jeśli skręciła się przy wciąganiu, to trzeba przeciągnąć jeszcze raz. Uważać, by nie skręciła się znowu.

Natomiast jeśli guma się składa... to masz chyba tę gorszą.
W hurtowni pasmanteryjnej gdzie zaopatruję się w różne gadżety do szycia (suwaki, taśmy, gumę, sznurki, igły, nożyce, aplikacje) pan zajmujący się gumami zrobił mi cały wykład o gumach. Są tkane i dziergane. Jedne są lepszej jakości, drugie gorsze (gorsze są chyba te dziergane). Poskąpiłam na gumie i kupiłam kłąb tańszej, gorszej. We wszystkich spodenkach, w które wpuszczałam ją - składała się na pół, zwłaszcza w przypadkach, gdy musiała być naciągana niego bardziej.


--- Ostatnio edytowane 2010-12-12 09:01:17 przez pajesia ---
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
O ile to mozliwe i nie zepsuje to wygladu spódnicy to przeszyj gumkę wzdłuż raz lub dwa,chcociaż nie zawsze takie przeszycie dobrze wygląda,zalezy z jakiej tkaniny i jaki fason spódnicy,w eleganckeij i z cienkego materiału może nie wyglądać za dobrze.Ewentualnie wymien gume na inna -lepszą,jak napisała moja poprzedniczka.Może dziewczyny maja jeszcze jakiś lepszy pomysł.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Aniu sprawdż to miejsce w którym gumka się składa czy tunel nie jest zbyt wąsko odszyty???Jak szyje spodnie dla synka to tunel do gumy odszywam na szer.3cm przy szerokości gumy 2.5
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
A ja proponuję przeszyć ją nie wzdłuż, a w poprzek, w odstępach powiedzmy co 10 - 15 cm Przeszyta wzdłuż wciąż się będzie składać - tyle że razem z materiałem ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziekuje za wszystkie podpowiedzi sa bardzo pomocne

@pajesia gumka sie sklada bo juz ja dwa razy przeciagalam, taki wyklad na temat gum jest bardzo pomocny i tak mi sie wzdawalo ze ta moja guma to do najlepszych nie nalezy, tez musze chzba w lepsza zainwestowac

@anettaart sprobuje z przeszyciem ale pewnie sie pokusze o lepsza gume

@Trinny znalazlam miejsce ktore jest problematyczne i to moze byc powod jej skladania sie wiec w tym miejscu przeszyje

@czeremcha postanowione przeszyje


Ostatnie pytanie do gumek : jak bierzecie miare na gumke ? mierzycie obwod pasa ? chodzi mi o to abz gumka nie byla za ciasna ale tez zebz sie trzymala i odpowiednio sie rozciagala


pozdrawiam serdecznie :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ostatnie pytanie do gumek : jak bierzecie miare na gumke ? mierzycie obwod pasa ? chodzi mi o to abz gumka nie byla za ciasna ale tez zebz sie trzymala i odpowiednio sie rozciagala
Biorę chłopaka. Owijam wokół talii gumkę, z zakładem na zszycie, pytam, czy nie za luźno, czy nie za ciasno bo to do spodenków, żeby nie spadały, z reguły potrafią określić... Choć musiałam zrobić zaszewki w niebieskich kalesonkach, bo im spadały, a nie chciało mi się rozpruwać, bo wszywałam gumę, a nie wciągałam.
Moi chłopcy to chudziaki, czasem jak się najedzą to mają wystające brzuszki, wtedy miara może być fałszywa

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.