Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Znalazłam w internecie wykroje strojów historycznych i chętnie bym spróbowała coś uszyć, ale potrzebuję pomocy... Chodzi mi konkretnie o taki wykrój:

Nie rozumiem np. o co chodzi z drugim kawałkiem, podpisanym "przód". Jak on powinien być ustawiony? Albo ten z napisem "kierunek osiowy". Czy to górna część rękawa? To dla mnie zupełna zagadka.
Bardzo proszę o pomoc! :)
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
OSNOWY,a nie osiowy-to nitka prosta w tkaninie
1 przod masz z tkaniny,a na drugim pisze przeciez,ze podszewka,gora rekawa jest u gory tak jak masz pokazane
jak nie masz pojecia co z czym,to czemu sie za to bierzesz?
na poczatek wez cos latwiejszego
a szylas juz cos w ogole?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Szyłam coś kiedyś, ale może niezbyt ambitne. A to muszę uszyć, bo akurat jest mi potrzebne. Dziękuję za pomoc. Mimo wszystko nie rozumiem, dlaczego od razu zniechęcać do szycia, jeśli już ktoś pojawi się na forum.
Ale...
Chodzi o to, że trzeci, podszewka, pasuje dobrze na przód, a ten drugi jest za mały i nie nie pasuje nigdzie. Rękaw jest za krótki i u góry nie jest marszczony, więc zastanawiam się, czy ten mały kawałek obok rękawa (z lewej) może być tą częścią przy mankiecie?
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
nie zniechecam tylko moze to za ambitny plan dla kogos poczatkujacego
my tu jestesmy od zachecania :)
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
masz w ogole do tego jakis opis czy tylko wykroj?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ok, rozumiem. :) Po prostu muszę to uszyć, a jak się uprę, to może nawet coś z tego wyjdzie. ;)
Tylko może raz jeszcze spytam o ten drugi kawałek, bo mi spokoju nie daje. :) Jest za mały na cokolwiek. Wycięłam go z papieru w takich wymiarach, jak tam napisali i nie umiem jakoś dopasować do całości.
Niestety nie ma żadnego opisu jest tylko zdjęcie: http://www.kajani.pl/Wykroje.html

--- Ostatnio edytowane 2013-04-22 20:14:24 przez nicki ---
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
to obok rekawa to jego gora wszyta w pache
a ten przod jest ozdobny i naszyty na te podszewke
moze sie myle,moze Ania cos wiecej doda :)
a jeszcze rekaw jest ze zlozenia i wtedy bedzie duzo do przymarszczenia-tak mysle ale moze zle

--- Ostatnio edytowane 2013-04-22 20:33:36 przez roksanitka ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
No patrzę i patrzę i nic nie wiem...

Zastanawia mnie duży skos ramienia na części tyłu. Czyżby marszczona część przechodziła z przodu na tył? Część opisana jako przód jest dużo za mała jak na przeznaczoną do zmarszczenia...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
ok. rękaw już rozumiem, dzięki. :)
ale jeśli przód miałby być naszyty na podszewkę, to kawałek podszewki (do góry, od ramienia) byłby niczym nie zakryty. ;/ bez sensu...
czy to możliwe, że podane części trzeba powiększyć, rozszerzyć czy coś, żeby po zmarszczeniu wyglądały tak, jak na rysunku?

--- Ostatnio edytowane 2013-04-22 20:39:34 przez nicki ---
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
w ogole ta konstrukcja jest dziwna
wykroj sobie z materialu ta czesc ktora jest z podszewki i juz

--- Ostatnio edytowane 2013-04-22 20:42:09 przez roksanitka ---

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.