Wersja do druku

28 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 > »

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Zainteresowanie Brytyjek i Amerykanek szyciem ma jednak w 90 % przypadków inne podłoże, niż u nas. One nie szyją dlatego, że nie mogą dostać w sklepach ładnej, niedrogiej, w miarę starannie uszytej odzieży z przyzwoitych materiałów - jak to w większości przypadków dzieje się u nas. U nas uszycie samemu wychodzi taniej, niż kupno gotowego ze sklepu. Tam - mówiąc o codziennych ciuchach - kupno gotowych wychodzi taniej. Szyją, bo albo się tym bawią - i wtedy wyżywają się na prościutkich, "bezprzymiarkowych" modelach, albo chcą ciuchów leżących idealnie, w wymarzonej stylizacji. Wtedy dążą do perfekcji.

Pozostałe 10 % zarezerwowałabym dla osób, które a jakiś powodów jednak nie mogą dostać dla siebie gotowych ciuchów w pełnym wyborze...

Generalnie - Polki narzekają na za szerokie ramiona i plecy w niemieckich wykrojach. Generalnie - bo na jedną z moich koleżanek pasowały idealnie. Ale ona miała szerokie ramiona. Nie - grube. Szerokie.

Ania

--- Ostatnio edytowane 2013-07-09 15:11:24 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Zakupiłam :P O ile szablon wykrojów mnie przeraził nie na żarty. o tyle są opisy od a do z więc daje rade :) i chyba przerzucę się z Burdy na Anne bo ciągle w Burdzie powtarzają się wykroje :(.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
ciekawe kiedy będzie następny numer. jakby ktoś coś wiedział to proszę o info :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
To chyba kwartalnik, ale głowy nie dam
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Liczę, że nowy numer pojawi się pod koniec lipca - oby! Cieszyłabym się, gdyby został na rynku, polubiłam się z tym żurnalem.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Liczę, że nowy numer pojawi się pod koniec lipca - oby! Cieszyłabym się, gdyby został na rynku, polubiłam się z tym żurnalem.
Ja też się go spodziewam lada chwila.
Avatar użytkownika
Administrator
To chyba kwartalnik, ale głowy nie dam
tak, kwartalnik :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To ja dorzuce kilka slow o wykrojach Simplicity (bo szyje z nich od lat);
przede wszystkim nie ma jednego wzorca, te wykroje sa w roznch nazwijmy to "konfiguracjach". Przez porownanie do Burdy, ktora ma wlasciwie jeden rozmiar (i ew. wykroje dla puszystych badz wysokich/niskich); Simplicity ma rozmiary dla pan, dla "panien" i pan puszystych.
Zagladnijcie na strone ang. jezyczna sa tam dokladne tabele wymiarow.
Sadze, ze problemy polegaly na tym, ze w tym wydawnictwie NIE zaznaczono tego co zaznaczane jest wyraznie w papierowych wykrojach. Moze byc rozmiar np. 14 lub 14 miss, lub 14 today's fit, badz 14 W; i kazdy z nich odnosi sie do innej sylwetki kobiety.
Druga sprawa: my w Polsce, glownie dzieki monopolowi Burdy (Papavero dzielnie walczy) nie szyjemy praktycznie nigdy z wykrojow z zapasami na szwy. A w anglojezycznych krajach NIE szyje bez tych zapasow! Opisywalam kiedys tu na forum zdziwienie dziewczyn na kursie szycia na ktory przynioslam Burde. One nigdy takich wykrojow nie widzialy.
I najwazniejsze: trzeba na prawde przestrzegac tych 1.5 cm; i przy krojeniu, i szyciu. Najlepiej wiedza o tym np. osoby szyjace patchworki. Jesli nie zachowa sie 0.6mmm...caly wzor szlag trafia. Tu jest podobnie. Roznica 1-2mm na jednym szwie, w przypadku sukienki np. z cieciami poziomymi daje wielocentymetrowa roznice w obwodze! Wszak kazdy szew to dwie warstwy, razy ilosc czesci i...duzo sie tego robi!
Tu sa opisy po angielsku obecnych kolekcji; jak i tabele rozmiarow.
http://www.simplicity.com/c-144-patterns.aspx
http://www.simplicity.com/t-sewing-101-part2.aspx

Simplicity, wykupilo kilka innych firm, np. New Look, bylo brytyjskie, i do dzis zachowalo pewna autonomie. Ich wykroje sa bardziej "awangardowe". Z kolei "Daisy kingdom" to np. wykroje wylacznie dla dzieci.
Oczywiscie sprzedaja tez Burde (ale ona ma na prawde niewielki udzial w ang. jezycznym rynku wzorow). Bardziej popularne jest tzw. big 4 czyli Vogue, McCall's Butterick etc.
Jesli moglabym cos wyjascic, w ramach mojego doswiadczenia z tymi wykrojami, to prosze o pytania!
Postaram sie znalezc odpowiedz.
serdecznie pozdrawiam,
Anna
________________________________________________________
pozdrawiam,
Anna

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Drugi numer Anny pojawi się 29 sierpnia.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Drugi numer Anny pojawi się 29 sierpnia.
Skąd masz taką tajemną wiedzę?
Ooooooooooooooooooo smuteczek... A ja już napastowałam lokalną kioskarkę o nowy numer, teraz to pewnie uzna mnie za wariatkę :-)
________________________________________________________
http://sewquest.blogspot.com - wyzwanie rzucone samej sobie :-)

28 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.