Wersja do druku

4 strony: 1 2 3 4 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam szanowne przepaństwo

Zwracam się do was z takimi oto dwoma pytaniami.
1. Poszukuję książki autorstwa Piotra Górki - Podręcznik nauki nowoczesnego kroju męskiego i damskiego, rocznik 1935 (było wydanie chyba również w 1939). Interesują mnie również książki autorstwa Wojciecha Samarzewskiego. Jeżeli ktoś z szanownych tu osób posiada takie coś w swoich zbiorach i byłby w stanie zrobić kserokopię (za którą zapłacę) będę wdzięczny.

2. Ponieważ chciałbym sobie obstalować rymanarkie oraz ancug z okresu własnie lat 30, poszukuję krawca lub krawcowej która podjęła by wyzwanie i takie cóś by mnie obstalowła. Dowiadywałem się i nie ukrywam że ceny za uszycie nie są małe (od 1500 pln w górę) a mnie zależy aby zrobić to w miarę tanio ale dobrze. Ubiór ten nie jest mi co prawda potrzebny do noszenia na co dzień, ale do innech drak. Najlepiej aby była to osoba z Warszawy albo okolic Pruszkowa. Za każdą pomoc będę wdzięczny.

Pzdr

Marcin
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co to jest ancug?
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Garnitur. Od niemieckiego anzug, czyli kostium.
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moja rada jest taka, nie kieruj się do krawców młodych, mających strony internetowe i szyjących głównie dla menedżerów wyższego szczebla, tylko znajdź metodą tradycyjną krawca starszej daty, który szyje dla mężczyzn. Szukaj w starzejących się dzielnicach.
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Właśnie też mam podobne odczucie, że w necie będzie ciężko...
Gdzieś natknąłem się na taki zakładzik krawiecki w walącej się kamienicy, gdzie były na wystawie rozłożone takie żurnale z przedwojnia, z takimi garniakami w stylu "Chicago gangster" - prążkowany tenis, dwurzędowe marynarki, szpiczaste klapy, szerokie proste nogawki z mankietem, a do tego buty oczywiście z białymi wierzchami a'la getry.
To było albo gdzieś na starym Mokotowie, albo na Pradze, w jakiejś bocznej uliczce. Ale za cholerę nie przypomnę sobie teraz dokładnie...
Pozostaje książka telefoniczna:)
Gdybym sobie przypomniał to napiszę.

Powodzenia!
Zbych
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z tą książką możesz mieć duży problem. Sprawdź katalogi bibliotek i czytelni warszawskich, w tym, UW.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję wszystkiem co to mnie jakie odpowiedzi dali. Z kniżką to już mam problem bo nigdzie niema.
Krawców z takiech starą datą szukam ale cienżko z niemi.
Gdyby któś z szanownech przepaństwa mniał takiego krawca co takie ubiory obstalować by umiał - poprosze o jenformacje.
A na Pragie sie powalcuje. Może któś sie taki znajdzie :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Avatar użytkownika
Świeżynek
uj pani ładna podzienkował. mam nadzieje że da rade to w jakiem formie od niech wydobyć :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Do domu Ci tego nie dadzą, ale powinny wydać do czytelni, a w czytelni zapytasz ile stron mogą Ci skopiować legalnie i najwyżej zrobisz kilka podejść.
Książki Górki nigdzie nie ma...

4 strony: 1 2 3 4 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.