Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie siostra kupiła sobie spodnie dżinsowe i błaga mnie o ich skrócenie... tylko że ja dopiero zaczynam i mam stracha że nie nie wyjdzie. Czy mogłabym prosić o pomoc? Będę bardzo wdzięczna:)Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Witaj!
No już tak prostej operacji raczej nie da się sknocić! Trzeba chyba mieć wyjątkowy antytalent...
Ale na wszelki wypadek najpierw podwiń ile trzeba i przyfastryguj do miary. Obetniesz później.
Jeśli spodnie mają leżeć na butach - tyły zrób minimalnie dłuższe i wyprowadź linię podszycia łagodnym łukiem. Jeśli mają być z założenia kuse - linia podszycia może być prosta.

Zbych
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja zawsze robię założenie, że człowiek jest krzywy i że nogawki nie będą identycznej długości. Szpilkuję na człowieku, w butach.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Na pewno nie próbuj naśladować fabrycznej roboty i nie zawijaj jeansu dwukrotnie. Możesz mieć duże problemy szyjąc domową maszyną. Zaopatrz się w igłę do jeansu /bardzo pomaga/, a dekoracyjne stebnowanie szyj mając u góry nitkę dekoracyjną, w bębenku - zwykłą.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja robiłam, jak Natalia. Ale ostatnio nie chciało mi się i poszłam na łatwiznę. Wzięłam starsze dżinsy już dobre na mnie. Przymierzyłam do nich te, które miałam skrócić i obcięłam. Obcięłam trochę dłużej, niż te, które były wzorem. Znów położyłam na nich te, które miałam skrócić. I podwinęłam szpilkami na tę samą długość. Wyszły dobrze i równo. Ale nie polecam tego sposobu :)
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Jest to prosta czynność, a sposobów tyle ilu szyjących. Ja ustalam długość jaka ma być, zaprasowuję, przymiarka, jak jest ok. to szycie, a to już jak komu pasuje.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuję za podpowiedzi mam jeszcze tylko pytanie odnośnie tego grubego szwa. Jak to zaszyć bo raczej pod maszynę mi nie wejdzie:/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Powinien wejść pod stopkę. Na dużych zgrubieniach nie naciskam na pedał, tylko ręcznie kręcę kołem zamachowym. Zmniejszam też docisk stopki na tym odcinku.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
jak zawiniesz na dwa razy to scieg od spodu moze Ci nie zwiazac,bo bedzie za grubo,nawet na przemyslowce czasem brzydactwa wychodza
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
mam jeszcze tylko pytanie odnośnie tego grubego szwa. Jak to zaszyć bo raczej pod maszynę mi nie wejdzie:/
Gdy stopka dochodzi do zgrubienia to wsuwam z lewej lub z prawej strony pod połowę stopki kilkakrotnie złożony kawałek tkaniny, tak aby stopka była uniesiona na wysokość zgrubienia i obkręcając ręką kołem maszyny przeszywam zgrubienie. To samo z przeciwnej strony zgrubienia, gdy stopka zaczyna mijać zgrubienie.

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.