Wersja do druku

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
: )





--- Ostatnio edytowane 2015-05-21 09:55:16 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Umiejscowienie nitki prostej z przodu to dla mnie trochę dziwny widok, po prostu widywałam w innych.

Chciałam uporządkować informacje - radzenie w tej sprawie chyba przekracza moją wiedzę.

Z przodu uwiera, z tyłu odstaje? Tak jak na tym rysunku?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Fides, spodenki były konstruowane przeze mnie na podstawie moich wymiarów, z siatki konstrukcyjnej, wg. podręcznika do konstrukcji odzieży. Nitka prosta w przodzie jest niby ok, to ta długa, może na zdjęciu tutaj wyglda jakby to była ta skośna krótsza, ale to jest ta długa, od miejsca zaszewki, wklejam fote z podręcznika (w załączniku).

Dokładnie tak, jak narysowałeś, z przodu mocno wpija się w udo, szczególnie jak robię krok do przodu a z tyłu zamiast klaść się na pośladkach to sterczy w dół. (jak na moich pięknych rysunkach- po lewo stan faktyczny, po prawo tak, jak bym chciała żeby było)

--- Ostatnio edytowane 2015-05-10 10:50:20 przez lola ---

--- Ostatnio edytowane 2015-05-10 10:57:28 przez lola ---

--- Ostatnio edytowane 2015-05-10 11:00:58 przez lola ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Lolu, sprawdź, czy dobrze obróciłam obrazek przodu.
Szwy z boku są z pośrodku boku w uszytych spodenkach?

--- Ostatnio edytowane 2015-05-10 11:33:10 przez Fides ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
O, Fides już wkleiła :-)

Też nie podobała mi się linia kierunku nitki na przodzie spodni :-)

I też miałam zaproponować korektę przeprowadzoną na zewnętrznej linii tyłu - powinna się nieco "zaginać" ku środkowi, jak na rysunku Fides. Jeśli będzie prosta jak na pierwotnym wykroju - spodenki będą odstawały nad pośladkiem.

A skoro szorty są za wąskie z przodu - to dodałabym trochę na szwie wewnętrznym przodu. Albo rozcięłabym wykrój przodu pionowo w dół i odsunęłabym część wewnętrzną w lewo tak, żeby dodać na dole nogawki ze 2 centymetry. Bo problem może być nie tyle w samej linii dołu, co przód może być nieco za wąski już od np. połowy długości w dół.

Tak zmieniony wykrój zawsze można po przymiarce i rozpruciu skorygować - bo będzie z czego docinać :-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Fides, nie, ta nitka prosta to jest ta długa, wklejam foto.


Czeremcho, wybacz, jeśli możesz objaśnić prościej, bo trochę nie łapię:( Co znaczy "... powinna się nieco "zaginać" ku środkowi, jak na rysunku Fides." Ja na tym rysunku tego nie widzę:(

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak, teraz widzę, dziękuję za poprawkę. Źle popatrzyłam.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
:)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Chodzi mi o zewnętrzną linię spodni. W twoim wykroju idzie prosto do dołu, prostopadle do dolnej krawędzi nogawki.

Na rysunku Fides - dokładnie w okolicy punktu D - widać, że linia zewnętrzna jest łukowata, nie prostopadła do krawędzi nogawki.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dziękuję Wam za odpowiedzi:) Mieliście rację co do zewnętrznej krawędzi tyłu, tak zrobiłam, że dałam ją bardziej ku środkowi niż ku dołowi i podzialało:) Dzięki jeszcze raz.:kwiatek::kwiatek:
Jak będę miała możliwśc jutro, to wkleję zdjęcie dokładnie jak to wyglądało, żeby ktoś, kto będzie miał podobny problem wiedział jak to ugryźć:p Miłego dnia.

--- Ostatnio edytowane 2015-05-11 11:31:22 przez lola ---

5 stron: < 1 2 3 4 5 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.