Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam!

Mam mały problem, mianowicie chodzi o spodnie (materiałowe, nie jeans) i ich długość, brakuje kilku centymetrów, na krawiectwie kompletnie się nie znam - dlatego piszę. Czy jest w ogóle możliwość "wydłużenia nogawek spodni" ?

pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
jeśli spodnie mają zakład u dołu, to tak, można "podłużyć" je o długość zakładu. wtedy jako nowy zakład podszywa się "tasiemkę" - pasek materiału o zbliżonym lub identycznym kolorze.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Spodnie u dołu wyglądają tak:

http://img17.imageshack.us/img17/4885/70144117.jpg

Czy taki zabieg wykonają dla mnie w pierwszym lepszym zakładzie krawieckim ?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
niewielki ten zakład (1,5cm?), nie o wiele przedłużysz te spodnie.
Zrobisz to zwłaszcza w "poprawkach krawieckich", ale nie mów, że to "pierwszy lepszy" zakład, do którego poszedłeś/poszłaś, bo się obrażą ;)
aha, może zostać ślad po pierwotnym zaprasowaniu kantu

--- Ostatnio edytowane 2011-01-02 15:57:05 przez pajesia ---
Avatar użytkownika
Administrator
No właśnie od razu pomyślałam o śladzie po zaprasowaniu :/ to chyba nieuniknione niestety ale o trochę spodnie da się przedłużyć.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Można spróbować po odwinięciu zakładu przeszyć tym samym kolorem po tym wyblakłym śladzie ,czasami pomaga i przy chodzeniu tego nie widać .Tak robiliśmy w punkcie usługowym .Może ,ale nie musi dać efektów ale warto spróbować :)
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Migotko,świetny pomysł z tym przeszyciem po sladzie.Bede tak robic u siebie.No rewelacyjny pomysł.
Masz moze jeszcze jakieś ciekawostki ,przy innych przeróbkach?:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jak mi się coś nawinie to piszę :)
ten sposób działa najlepiej przy granatach i nie za dużym śladzie :))
Tak robiłyśmy w punkcie usługowym .Przy chodzeniu wcale tego nie widać .A jak komus bardzo zależy to będzie zadowolony .
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tydeo, poczytaj wątki Artura z działu "krótki kurs szycia" - on tam zawarł wiele sprytnych pomysłów na naprawy różnych przypadków pozdrówka :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Migotka -fajnie się wymieniac doświadczeniami.Bede czekac jak Ci cos się przypomni.
Pajesia z wątków Artura to zrobiłam sobie zeszyt :)powklejałam fotki i sciagam z nich w pracy.:)

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.