Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Wszelkie prace manualne interesują mnie od zawsze. Mam za sobą przygodę z szydełkiem, decoupagem, scrapbookingiem, ceramiką, grafiką komputerową, bibułkarstwem i wieloma innymi technikami. Interesuje mnie historia sztuki, literatura, komiks, malarstwo i rysunek. Muszę jednak przyznać, że jestem leniwa, a z kilku z obranych przeze mnie dróg artystycznych szybko zboczyłam, głównie przez mój słomiany zapał. Mimo, iż frajda tworzenia małych cudeniek jest ogromna, to jednak zwykle były to rzeczy, które tylko stały i się kurzyły, toteż postanowiłam zarezerwować je na świąteczne prezenty dla znajomych i rodziny, a sama spróbować swoich sił w szyciu, chyba najbardziej użytkowej sztuce. Z tym zamiarem nosiłam się już od bardzo dawna, na drodze stanął mi jednak brak odpowiedniego sprzętu. Jednak kochana babcia, dawniej krawcowa, widząc mój zapał sprezentowała mi na gwiazdkę piękną maszynę. Muszę więc zacząć.

Informacji dotyczących szycia w internecie poszukiwałam już od dawna, zdążyłam też zapoznać się odrobinę z teorią krawiectwa, ale jak to będzie z praktyką, zobaczymy... Spośród wielu forów o tej tematyce ekrawiectwo wydało mi się najbardziej kompetentnym miejscem,w którym znajdę ludzi którzy - na odległość, bo na odległość, ale zawsze - dopomogą mi w pokonywaniu przeszkód stojących na drodze mojej igły (:
________________________________________________________
Przeszyj to sam ~
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam!
Początki są zawsze trudne, ale warte późniejszych efektów:)
________________________________________________________
stefcia.pl
www.facebook.com/RobotkiStefci
mlecznepodroze.pl
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
To tak naprawdę jag bym czytała o sobie. ja też bardzo lubię wszelkie prace manualne ale brak czasu kiedyś i słomiany zapał to moje dwie wielkie przeszkody. Teraz siedzę w domu to mogę trochę szyć i rozwijać swoją pasję. Czytam też o tych innych technikach typu decoupagem, scrapbookingiem ale jeszcze mam za małą wiedzę. Musze najpierw kupić jakiś podręcznik czy możesz polecić jakiś? Narazie krawiectwo i w porywach filcowanie i to też tylko kulki mi wychodzą.
Avatar użytkownika
Administrator
Musze się przyznać, że i ja jestem "pomysłową Madzią" ze słomianym zapałem (niestety!) ale jeśli chodzi o krawiectwo to chyba wsiąkłam na dobre ;) Krawiectwo to niewątpliwe połączenie przyjemności z użytecznością. Cudowny duet, który może sprawić wiele przyjemności!

Cieszę się, że do nas zawitałaś i służymy pomocą w razie problemów krawieckich :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Świeżynek
Czytam też o tych innych technikach typu decoupagem, scrapbookingiem ale jeszcze mam za małą wiedzę. Musze najpierw kupić jakiś podręcznik czy możesz polecić jakiś?
Brzewo, bibułkarstwo i scrapbooking (zdobienie i komponowanie zdjęć) poznałam dzięki miesięcznikowi WENA design, który mogę spokojnie polecić, o ile umie się chociaż trochę szydełkować i haftować, bo większa część pisma jest poświęcona właśnie tym dwóm zajęciom. Ale często znajdowałam tam również inne kreatywne pomysły. Co do decoupage`u, w WENIE często instrukcje były zbyt ogólne, lepiej poznałam go dzięki książce Decoupage Mary McGuire (wydawnictwo KDC - Klub Dla Ciebie), w którym znalazłam wiele pożytecznych wskazówek, które pomogły mi w dalszym rozwijaniu tej techniki zdobienia przedmiotów. Jednak po zapoznaniu się z podstawami najlepiej kontynuować samouctwem, metodą prób i błędów, dzięki czemu odkrywa się nowe sposoby na wykonanie tego samego, mniejszym kosztem.
W chwili obecnej nie znalazłam na stronie wydawnictwa tego podręcznika, ale jest też kilka innych - http://www.kdc.pl/szukaj.html?query=decoupage&ftrActive=1&p=1&cat_id=&srtField=&productsPerPage=&search=1&ftrCategory1=&x=0&y=0
Na moje oko, to na początek najlepiej sięgnąć po pozycję Maggie Price, albo po Wszystkie techniki. Decoupage na szkle radzę zostawić sobie na koniec. Pomocne instrukcję nt. technik podstawowych możesz uzyskać tu - http://pasjadecoupage.pl/index.php?gallery=images/_DECOUPAGE i tu - http://www.decoupage.com.pl/krok%20po%20kroku.html i tu - http://decoupage.net.pl/index.php?str=4
Natomiast scrapbookingu nie trzeba się uczyć - tutaj potrzebne jest tylko pomysł i wyczucie, a inspirację można znaleźć wszędzie, w internecie również.



Susanno, dziękuję za ciepłe przyjęcie! :)
________________________________________________________
Przeszyj to sam ~
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witamy,i pochwal się tymi cudeńkami.:)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Super bardzo dziękuję na pewno zajrzę do tych pozycji i spróbuję swoich sił w tym artystycznym świecie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Al.Powiedz mi czy warto się wybrać na kurs .Czy bardziej samemu się zainteresować i próbować ?
Od dawna mi się to podoba ,ale jakoś nie mogę się zdecydować .Może to i moje lenistwo .
________________________________________________________
"Nadzieja ma skrzydła ,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów "
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witaj Al.Powiedz mi czy warto się wybrać na kurs .Czy bardziej samemu się zainteresować i próbować ?
Od dawna mi się to podoba ,ale jakoś nie mogę się zdecydować .Może to i moje lenistwo .
Kurs decoupage`u? Myślę, że można sobie świetnie poradzić samemu, jednak jeśli kurs nie jest drogi... Hmm. Osobiście uważam, że jest to bardzo łatwa w praktyce technika, trzeba tylko wiedzieć czego i do czego powinniśmy używać, a informacje o tym można znaleźć na podanych przeze mnie stronach internetowych. Potem jest tylko nieustanne doskonalenie i naprawianie popełnionych przez siebie błędów (u mnie najwięcej problemu stanowiło równe nakładanie serwetki, i powietrze zbierające się pod nią, ale i na to są sposoby). Precyzja i pomysł to podstawa tej techniki zdobienia powierzchni. Powinno się udać bez kursu :)
________________________________________________________
Przeszyj to sam ~
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,wszystkie panie :)),po raz pierwszy przeglądam forum,szyciem zainteresowałam się jeszcze w szkole licealnej,szyłam dla siebie trochę dla koleżanek ,/bo czasy były trudne i w sklepach nic ciekawego nie było/,mam 30-letniego singera/który już nie najlepiej się sprawuje/ nigdy nie szyłam na owerloku ,mam pytanie czy mając owerloka można się obejśc bez tradycyjnej maszyny do szycia ?pozdrawiam i bardzo dziękuję za odpowiedz
:)

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.