Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
wczoraj uszyłam bluzkę z rękawami raglanowymi(Burda 2/2010; model 112).
Fajnie się ją szyło, szybciutko i miło, ale... zrobiłam jakiś błąd, bo dekolt odstaje.

Bardzo proszę o uwagi i wskazówki, jak to poprawić, bo chciałabym nosić tę bluzkę:)

PS odszycie zrobiłam z prostego paska materiału (tak zrozumiałam z opisu Burdy) - stawiam to jako pierwszy błąd, czy powinnam zwęzić nieco klin przodu i tyłu, żeby nieco bardziej przylegało do ciała?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Pajesiu moim zdaniem obszycie powinnaś zrobić jak już to ze skosu (gdybyś dekolt chciała obszyć lamówką) albo wyciąć je na kształt podkroju szyi bluzki. Absolutnie nie z prostego paska materiału.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dokladnie tak jak pisze Susanna,z prostego kawałka zawsze będzie odstawać.Swoją droga bardzo ładny materiał na tą bluzeczkę,pochwal się jak ją skończysz.:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Twż uważam że powinno być ze skosu :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Mistrz Krawiectwa
Oczywiście, że obszycie dekoltu powinno być zrobione z skosu lub tak jak pokrój przodu bluzki, nie powinno wtedy nic odstawać. Bluzeczka ciekawa, prosimy o szczegłowe fotki.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
wczoraj uszyłam bluzkę z rękawami raglanowymi(Burda 2/2010; model 112).
Fajnie się ją szyło, szybciutko i miło, ale... zrobiłam jakiś błąd, bo dekolt odstaje.

Bardzo proszę o uwagi i wskazówki, jak to poprawić, bo chciałabym nosić tę bluzkę:)

PS odszycie zrobiłam z prostego paska materiału (tak zrozumiałam z opisu Burdy) - stawiam to jako pierwszy błąd, czy powinnam zwęzić nieco klin przodu i tyłu, żeby nieco bardziej przylegało do ciała?
Powiedz mi jaki to jest materiał.Czy to jest dzianna?Czy to jest materiał rozciągliwy?
Jeśli to jest dzianina,to nic nie da Ci skrojenie po skosie.

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zrób to tak.

Najpierw bez tego obszycia,przeszyj szwem prostym podkroj szyi i przymierz.Sprawdz czy szyja nie odstaje.Ja zawsze ro bię taki szew,tzw security szew.To jest szew po bluzce na linii szycia odzsycia lub kołnierza.Ten szew można przyciągnąć w czasie przymiarki,ale nie może być szyja zmarszczona(chyba,że model wymaga zmarszczenia).Podkroj szyi ma to do siebie,że jest fragmentami krojony ze skosu i czasem,wymiar jego zmienia się w stosunku do formy.
Chyba wiecie o co chodzi.Poprostu przy przymiarce potym szwie ładnie formujemy podkrój szyi.
Szew nam trzyma ten podkrój przed póżniejszym rozciągnięciem szyi.

Teraz lamówka.
Jeśli jest to materiał nierozciągliwy to kroimy go ze skosu ,rozprasowujemy naciągając i robimy odszycie jak lamówkę.
Przyszywamy po linii security szwu.Nastepnie naprasowujemy do góry .Wycinamy materiał zbędny ze spodu w zależności jaką szeroką lamówkę chcemy (0,5cm 1cm,2cm??),odwijamy lamówkę i podszywamy.

Jeśli jest to materiał rozciągliwy.
Kroimy go po linii prostej,z szerokości materiału.Przyszywając do linii szwu(security)naciągamy go lekko,tak aby odszycie górą nie odstawało.Na linii szycia ,to odzsycie się rozciągnie i nie będzie zciągalo szyi.
Ja jeśli szyję materiały rozciągliwe,i widzę,że ich konsystencja nie jest trwała w ściągliwości,to w górną część odszycia,wewnątrz(bo odszycie jest podwójne)do lewej strony wprowadzam delikatną okrągłą gumką(czsem przyszywam ją ręcznym ściegiem krzyzykowym).Póżniej składam to odszycie na pół i naciągając przyszywam do linii szyi.

Może to jest dużo roboty.
Ale:
Szyjemy dla siebie.Jesli coś jest dobrze uszyte,nosimy to długo i jesteśmy zadowolone.
Szyjemy same,więc nasze ładne i trwałe wykończenie jest naszą wizytówką.


--- Ostatnio edytowane 2011-01-08 16:04:16 przez malgosia ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kochane dziewczyny! wreszcie poprawiłam dekolt.
Obszyłam szwem, jak pisała Sus i Małgosia, potem obszyłam lamówką ciętą z dzianiny ze skosu. jeszcze nie raz będę szyć sukienki, wtedy wszyję lamówkę dokładnie tak jak napisała Małgosia. :):)

bluzka jest chwalona, że super:)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dobrze sobie poradziłaś!!!
Zawsze istnieje też możliwość wciągnięcia do środka cienkiej gumeczki, która uratuje sytuację :angel:
Avatar użytkownika
Administrator
No i teraz jest zdecydowanie lepiej :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.