Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Tak naprawdę przygnał mnie tu problem dostałam maszynę <bardzo starą>
o nazwie Olympia SZA-248 spędziłam kilka godzin na czyszczeniu jej i uruchamianiu <spędziła z 20 lat na pawlaczu> i wszystko działa natomiast wystąpił jeden problem maszyna szyje na wstecznym. Mimo przetłumaczenia instrukcji szukania w internecie nie znalazłam rozwiązania.Teraz moje pytanie do osób na forum, miał może ktoś do czynienia z tą maszyną ? Da się w ogóle sprawić by szyła do ,,przodu,, ? I jeśli tak to jak to zrobić ?
Wszelkie sugestie, rady będą mile widziane :)
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
a ten dzyndzelek po prawo na blaciku?
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Służy do ustawiania siły podajnika materiału :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Według mnie to najbardziej prawdopodobny jest problem z elektryką, tzn. odwrotne podłączenie biegunów, albo gdzieś się zwarły styki.
A gdzie ta maszyna ma w ogóle przełącznik wstecznego biegu?
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Tego właśnie nie wiedziałam, bardzo przepraszam za zabranie forumowiczom czasu... Nie wpadło mi do głowy by zapytać moją ciocię - nie wiem dlaczego... I jak podesłałam jej to ogłoszenie pytając czy da się z niego zrozumieć o co pytam, podpowiedziała mi ze stare maszyny miały pokrętło w przód i w tył na górze, oznakowanie + i - i to do tego służyło, pokrętła nie znalazłam ale dziurę z + i - tak wiec ściągnęłam obudowę znalazłam jakby gwint po śrubie i zaczęłam kręcić w stronę plusa na ten moment jest 100% sprawna :) szyje w odpowiednim kierunku :D :) jeszcze raz przepraszam za zawracanie głowy i serdecznie dziękuję za rady i sugestie
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Oo! :D No to super!
A przepraszać nie ma powodu, bo od tego jest forum, żebyśmy sobie podpowiadali! :)

Zbych
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
wielkie dzięki. Strasznie polubiłam tą maszynę chodziarz ostatnie trzy dni nic nie uszyłam tylko ją hmm... czyściłam, oliwiłam i usiłowałam uruchomić <jak dotarła do mnie nie działała zupełnie - kurz i olej to złe połączenie> :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Pozazdrościć maszyny, mimo że wiekowa powinna jeszcze długo posłużyć. Mam sentyment do tego typu maszyn, wymagają trochę więcej czynności w obsłudze (kilkadziesiąt wymiennych krzywek), ale to udane konstrukcje.
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
wielkie dzięki. Strasznie polubiłam tą maszynę chodziarz ostatnie trzy dni nic nie uszyłam tylko ją hmm... czyściłam, oliwiłam i usiłowałam uruchomić <jak dotarła do mnie nie działała zupełnie - kurz i olej to złe połączenie> :)
Oj, nie jest dobre...:)
Wiem coś o tym, bo ostatnio też robiłem zabiegi kosmetyczne swojej maszynie, której w ubiegłym roku stuknęło 50 lat! :) Teraz szyje, jak złoto, choć brak mi czasem różnych bajerasków, kiedy sobie popatrzę na filmiki np. Singera... Echhhh...
Ale przynajmniej wiem, czego się mogę po niej spodziewać, a jak się coś zepsuje to mogę sam naprawić :)

Zbych
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
U mnie gorzej ze spodziewaniem się -trafiła do mnie bo moja pierwsza maszyna Łucznik Zofia jest w naprawie. Ale spodobała mi się na wejściu a po doczyszczeniu tylko się w tym utwierdziłam :) tłumaczenie instrukcji to było wiele zachodu - nic nie działało... ale po przeczyszczeniu naoliwieniu itp już zaczęło być z górki:)
________________________________________________________

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.