Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie, jest nową osobą na forum, wcześniej tylko podglądałam forum jako niezalogowany użytkownik, aż w końcu zakupiłam swoją pierwszą maszynę do szycia Lidia 2016 Łucznika. Dzisiaj miałam przyjemność ją odebrać :)

Nigdy nie szyłam, to moje pierwsze próby w krawiectwie, dlatego przeczytałam instrukcję obsługi od deski do deski i wykonywałam wszystko krop po kroku. Aż do momentu szycia. Wszystko ustawiłam jak w instrukcji, lecz za każdą próbą szycia maszyna nie korzysta z dolnej nitki, tylko tą górną wciąga w dół, aż do bębenka. Czy założyłam coś źle, może źle nałożyłam nitkę na dolną szpulkę? Bardzo proszę o pomoc, nie wiem co robić :(
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z kategorii KRÓTKI KURS SZYCIA.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Może zostawiasz za igłą za mało nici ze szpulki?

Jeśli próbujesz bez materiału - pociągnij ja tak, by miała z 10 cm i przytrzymaj lewą ręką, prawą kręcąc powoli kołem napędowym. Albo - jeśli wolisz przeszywać jakiś "szmatek" - przyciśnij lewą ręką do materiału ten 10-centymetrowy koniec tak, żeby maszyna ci go nie wciągnęła.

To normalne, trzeba sobie wyrobić odruchy ;-)

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z kategorii KRÓTKI KURS SZYCIA.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję za odpowiedź, ale niestety to nie to. Oba końce nitki (dolnej i górnej) trzymam lewą ręką za stopką. Albo jest to wina złego napięcia nitki, albo złego nałożenia nitki, czy szpulki... Nie wiem, wciąż próbuję :(

Edytuję: Wygląda na to, że górna nitka plącze się, wręcz nawija wokół bębenka, a dolna jest wcale nieruszana :(

--- Ostatnio edytowane 2011-01-11 00:46:35 przez muszka ---
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z kategorii KRÓTKI KURS SZYCIA.
Avatar użytkownika
Administrator
Muszko może bębenek jest źle włożony tz. nitka źle poprzetykana?
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z kategorii KRÓTKI KURS SZYCIA.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A może górna nitka nie jest przełożona przez naprężacz nici. Wtedy pętelkuje i nawija się wokół bębenka. I czy na pewno spuściłaś stopkę zanim zaczęłaś szyć?

--- Ostatnio edytowane 2011-01-11 20:07:23 przez panett ---
________________________________________________________
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z kategorii KRÓTKI KURS SZYCIA.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.